ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EBI udziałowcem w spółce inwestującej w farmy fotowoltaiczne
12.12.2019r. 08:36

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Europejski Bank Inwestycyjny ma już na koncie finansowanie projektów OZE o mocach liczonych w gigawatach. Tym razem EBI zaangażuję się w kolejne inwestycje w energetyce odnawialnej w Hiszpanii, stając się ich udziałowcem. Bank ogłosił jednocześnie podpisanie umowy finansowania jednej z największych farm fotowoltaicznych w Europie, która w dodatku zostanie zrealizowana bez dopłat i rządowych gwarancji sprzedaży energii.

Unijny bank poinformował, że przeznaczy 26 mln euro na projekt realizowany przez działającego od 16 lat na rynku OZE inwestora IM2 Energia Solar, który zakłada postawienie 15 farm fotowoltaicznych o mocy 218 MW. Projekty zostaną zrealizowane w Hiszpanii.

Jak podkreśla EBI, to pierwszy przypadek bezpośredniego zaangażowania Banku w spółkę celową realizującą inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii.

W ubiegłym roku EBI zaangażował w inwestycje pro-klimatyczne finansowanie warte 1,3 mld euro, przyznając środki na szereg inwestycji w energetykę odnawialną.

Wczoraj unijny bank poinformował o przyznaniu kredytów w wysokości 76,5 mln euro na jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Europie, a jednocześnie jedna z największych inwestycji w OZE na Starym Kontynencie, która zostanie zrealizowana bez publicznych gwarancji sprzedaży energii.
Inwestycja realizowana przez deweloperów Encavis i Solarcentury obejmie budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 300 MW, która powstanie w regionie Estremadura i która ma wejść w fazę operacyjną w drugiej połowie przyszłego roku.

Zamknięcie finansowania dla projektu wycenionego na 228 mln euro umożliwiło zabezpieczenie przez inwestorów wieloletnich przychodów ze sprzedaży energii dzięki zawartej na 10 lat umowie PPA (Power Purchase Agreement), w ramach które zabezpieczono około 75 proc. planowanej generacji.

Ostatnio Europejski Bank Inwestycyjny zapowiedział, że środki przeznaczane na inwestycje związane z ochroną klimatu i środowiska będą stanowić do 2025 roku połowę udostępnianego przez tę instytucję finansowania, a do 2030 roku bank ma przeznaczyć na inwestycje w tych obszarach kwotę 1 biliona euro.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE