ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: kontrakt na Ostrołękę C bez zmian, trwają poszukiwania inwestora
07.01.2020r. 17:36

Wysokość kontraktu na budowę elektrowni Ostrołęka C nie uległa zmianie, trwają poszukiwania inwestora dla uzupełnienia finansowania - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską.

Jak napisał Sasin, kwestię finansowania projektu reguluje porozumienie z 30 kwietnia 2019 r. pomiędzy Energą a Eneą. W porozumieniu tym Energa zobowiązała się finansować inwestycję, począwszy od dnia zawarcia porozumienia, w roku 2019, 2020 i kolejnych w kwocie nie mniejszej niż 819 mln zł - przypomniał Sasin.

Minister zaznaczył, że faktyczna kwota możliwego zaangażowania Energi została zweryfikowana przez spółkę w oparciu o możliwości finansowe grupy kapitałowej.

Sasin przypomniał też w interpelacji, że Enea zobowiązała się finansować inwestycję w kwocie 819 mln zł w okresie od stycznia 2021 r. Aktualnie trwają prace związane z pozyskaniem inwestora lub inwestorów, którzy uzupełnią finansowanie do wysokości całkowitych potrzeb projektu - podkreślił.
Minister napisał też, że budżet projektu Ostrołęka C w 2016 roku wynosił 6 mld 764 mln zł. Kwota uwzględnia wydatki na realizację kontraktów wykonawczych, obsługę procesu inwestycyjnego oraz stosowną rezerwę - zaznaczył. Jak wskazał Sasin, główną pozycją wydatkową projektu jest kontrakt z generalnym wykonawcą o wartości 5,05 mld zł netto. Od zawarcia kontraktu w lipcu 2018 r. nie były procedowane zmiany do kontraktu wpływające na zwiększenie jego wartości - zapewnił.

Ostrołęka C to 1000 MW blok na węgiel kamienny, którego budowa ma kosztować ok. 6 mld zł brutto. Inwestorem jest spółka Elektrownia Ostrołęka, w której po połowie udziałów mają Energa i Enea. Nowy blok ma zostać oddany do eksploatacji w 2023 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Wujo 08.01.2020r. 11:23
Widocznie podpisanie odpowiedniego aneksu z powiększeniem kwoty do 9 mld złotych zostało przełożone na okres po... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: PP 09.01.2020r. 00:02
Podobnie było w "Ziemi obiecanej" - Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic - więc razem zbudujemy... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 14-01-2020r. 08:08 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: taktak 17.01.2020r. 16:52
W świetle tego, co oznajmił wiceminister Gawenda wypowiedź ministra PiS - Sasina już jest nieaktualna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE