ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Awaria sieci ciepłowniczej w Kielcach
16.01.2020r. 17:01

Po awarii sieci ciepłowniczej w ciągu najbliższych godzin przerwy w dostawach ciepła i ciepłej wody odczują mieszkańcy dwóch kieleckich osiedli - Świętokrzyskiego i Słonecznego Wzgórza.

Do awarii sieci ciepłowniczej przy na ulicy bpa M. Jaworskiego zasilającej dwa kieleckie osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze doszło w nocy z środy na czwartek.

"Zaczęliśmy poszukiwania miejsca wycieku, już je zlokalizowaliśmy. Dopiero w tej chwili będziemy wstrzymywać dostawy ciepła, ponieważ skala awarii była na tyle mała, że pozwala nam do tej pory na prace, bez wstrzymywania dostaw ciepła" - powiedziała PAP Anna Niedzielska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Jednak dalsze prace przy wymianie fragmentu sieci będą wymagały przerwy w dostawach ciepła i ciepłej wody. Według szacunków może to odczuć ok. 10 tys. mieszkańców. "Liczymy, że do godzin nocnych uda się nam wymienić ten fragment sieci. Trudno powiedzieć, czy do rana uda się wznowić dostawy ciepła, wariant optymistyczny tak zakłada" - podkreśliła Niedzielska.
Dodała, że sieć, która została uszkodzona ma już 45 lat i ze względu na użyte technologie jest już awaryjna. "To fragment odcinka sieci, której wymianę i przebudowę planowaliśmy od dawna. Przez cały ubiegły rok trwały prace nad przygotowaniem tej inwestycji" - zapewniła rzeczniczka MPEC w Kielcach.

Niedzielska powiedziała, że przedsiębiorstwo ma już "projekt budowy i przebudowy sieci, zgodę właścicieli gruntów na dysponowanie tymi nieruchomościami oraz zgodę na budowę". Zaznaczyła, że są duże szanse, aby inwestycja została dofinansowana z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko".

"Jeszcze w styczniu powinien zostać ogłoszony przetarg nieograniczony na wykonanie inwestycji. Ze względu na zakres prac zostanie ona rozłożona na dwa lata. Będziemy chcieli wymienić praktycznie całą sieć wzdłuż ulicy bpa M. Jaworskiego na odcinku 800 metrów - podkreśliła Niedzielska.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE