ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Rzymie polemika na tle zakazu ruchu samochodów z silnikiem diesla
17.01.2020r. 06:23

Polemikę wywołała w Rzymie decyzja burmistrz Virginii Raggi, która z powodu wysokiego poziomu smogu także w piątek, czwarty dzień z rzędu wprowadziła zakaz jazdy w godzinach szczytu wszystkich samochodów z silnikiem diesla, w tym - tych najnowszej generacji.

Ten zakaz jest zbędny i absurdalny; burmistrz chce walczyć z zanieczyszczeniem powietrza blokując najmniej trujące je samochody - podkreślają w mediach eksperci przeciwni tej inicjatywie.

Wszystkie auta z silnikiem diesla, również te z normą emisji spalin Euro 6, nie mogą jeździć w godzinach od 7:30 do 10:30 i od 16:30 do 20:30. Taki zakaz obowiązuje od wtorku.

W ocenie specjalistów zakaz ruchu pojazdów najnowszej generacji, których wpływ na środowisko jest nieznaczny, jest pozbawiony sensu.

"Pyły zawieszone pochodzą w połowie z ogrzewania budynków, a cały transport, nie tylko samochody, odpowiada za 10 proc. zanieczyszczeń" - powiedział Ansie ekspert w dziedzinie mobilności Pier Luigi del Viscovo.

Jak zaznaczył, jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza są pyły z nawierzchni podnoszone przez koła jadących aut.
"Wystarczyłoby umyć ulice, by drastycznie obniżyć poziom pyłów" - dodał. Zdaniem znawcy ruchu drogowego decyzja o objęciu zakazem aut Euro 6 jest "pozbawiona podstaw".

Podobnego zdania jest Maria Vittoria Prati z włoskiego Komitetu Badań Naukowych, która argumentuje, iż dzięki rozwiązaniom technologicznym zastosowanym w najnowszych silnikach diesla auta te nie przekraczają limitów zanieczyszczenia.

"W Rzymie nikt nie myje ulic" - alarmuje dziennik "Il Messaggero" w piątek.

W Turynie na północy, gdzie podobnie jak w Rzymie utrzymuje się w tych dniach wysoki poziom pyłów zawieszonych, przystąpiono do mycia ulic.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE