ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ARP ma list intencyjny z General Electric ws. rozwoju nowoczesnych źródeł energii
17.01.2020r. 10:38

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała list intencyjny z General Electric, który zakłada rozwój możliwości produkcyjnych i usługowych w sektorze nowoczesnych konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii - podała ARP w komunikacie prasowym. Współpraca miałaby w szczególności dotyczyć rozwoju morskich farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Spółki planują również prace nad wdrożeniem rozwiązań teleinformatycznych, związanych z cyberbezpieczeństwem infrastruktury przemysłowej.

"Branża offshore jest sektorem strategicznym dla polskiej gospodarki, nie tylko w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu i coraz istotniejszej roli odnawialnych źródeł energii, ale także ze względu na krajowe możliwości produkcyjne. W portfelu kapitałowym ARP mamy GSG Towers, czy, od niedawna, Energomontaż Północ Gdynia. Działalność obu spółek koncentruje się na produkcji wysoko wyspecjalizowanych konstrukcji stalowych właśnie dla sektora offshore. Cieszę się, że dzięki podpisanemu porozumieniu będziemy mogli zwiększyć dynamikę rozwoju w tym obszarze, zwłaszcza z tak istotnym partnerem, jakim jest General Electric" - powiedział, cytowany w komunikacie, Cezariusz Lesisz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.
General Electric ma doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji urządzeń związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej; projektowania, produkcji, montażu i serwisu turbin gazowych. Spółka działa również w obszarze rozwiązań teleinformatycznych.

ARP w ramach prowadzonej działalności statutowej sprawuje nadzór korporacyjny i biznesowy nad spółkami zależnymi działającymi w wielu branżach, m.in. produkcji wież wiatrowych, fundamentów i pozostałych elementów związanych z infrastrukturą farm wiatrowych na morzu i lądzie, fotowoltaiki, energetyki konwencjonalnej. Spółka wspiera rozwój wybranych branż ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 17.01.2020r. 12:33
usunąć informatykę z sieci i będzie bezpiecznia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE