ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Suwałki wydały prawie milion zł na dotacje do wymiany starych pieców c.o.
17.01.2020r. 13:14

Miasto Suwałki (Podlaskie) przez ostatnie cztery lata wydało 987 tys. zł na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystało tam 290 rodzin.

Jak informuje magistrat, największą popularnością cieszyły się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało 164 mieszkańców. 68 osób podłączyło się do sieci miejskiej, a w 58 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne.Rok 2019 pod tym względem był rekordowy. Wymieniono stare, zużyte piece w 89 domach, a Miasto dopłaciło do tego 357 tys. zł.

"Z roku na rok zainteresowanie miejskim program dopłat do wymiany źródeł ciepła jest coraz większe, dlatego też ten program będzie kontynuowany" - poinformował PAP prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Władze Suwałk przyjęły Program Gospodarki Niskoemisyjnej w 2015 roku. Zakłada on redukcję zużycia energii, zwiększenie udziału w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz poprawę jakości powietrza w mieście. Program pozwala na pozyskiwanie na ten cel środków unijnych."Rozważamy, by w tym roku wprowadzić zmiany polegające na udzielaniu dopłat tylko do podłączeń do sieci gazowej i miejskiej, a zrezygnować z dopłat do wymiany pieców na paliwo stałe. Niebawem nad dokumentem pochylą się radni" - dodał Renkiewicz.Samorząd w 2018 roku zainstalował w mieście 11 czujników monitorujących jakość powietrza.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE