ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Aleksander Nowak utrzymał stanowisko szefa Ministerstwa Energetyki Federacji Rosyjskiej
22.01.2020r. 14:14

Zgodnie z dekretem opublikowanym na stronie Kremla o wyznaczeniu ministrów w rządzie Michaiła Miszustina, Aleksander Nowak utrzymał stanowisko szefa Ministerstwa Energetyki Federacji Rosyjskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Nowak jest ministrem energetyki FR od 2012 roku. W czasie pełnienia tej funkcji był odpowiedzialny za koncepcję oraz realizację rosyjskiej polityki energetycznej. Za jego kadencji powstały pomysły takich projektów jak: Nord Stream 2, South Stream oraz jego następca Turk Stream, a także projekt gazociągu do Chin - Siła Syberii.

Nowak był też jednym z architektów i negocjatorów porozumienia OPEC plus, mającego na celu zmniejszenie podaży ropy i tym samym podniesienie popytu oraz ceny.

Jednakże, pomimo wielu sukcesów, które przyszło mu osiągnąć na tym stanowisku, jest on równocześnie jednym z głównych winowajców późnej reakcji na pojawiające się zagrożenie dla rosyjskiej dominacji energetycznej (gaz LNG i ropa łupkowa). Przez wiele lat, wpływ LNG na światowy rynek energii był przez Rosję bagatelizowany.
Dopiero w ostatnich kilku latach zwiększyły się inwestycje w rosyjskim sektorze skraplania gazu, które w przyszłości prawdopodobnie odbiorą prymat eksportu surowców tradycyjną drogą - rurociągami.

Niemniej jednak, pozostanie Nowaka na dotychczasowym stanowisku oraz, jak donoszą niektóre rosyjskie media, jego awansu na stanowisko wicepremiera w miejsce Dimitrija Kozaka, wskazują, że nie należy oczekiwać istotnych zmian w dotychczasowej polityce i strategii energetycznej Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kremlin.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE