ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brouilette: Nord Stream 2 będzie miał bardzo długie opóźnienie, bo Rosja nie ma technologii
17.02.2020r. 08:17

Zdaniem sekretarza energii USA Dana Brouilette'a projekt Nord Stream 2 będzie trudno ochronić przed sankcjami amerykańskimi, a tym samym go ukończyć. Wróży mu "długie opóźnienie" - czytamy w BiznesAlert.pl

Brouilette jest przekonany, że Rosjanie nie będą mogli dokończyć samodzielnie spornego gazociągu z Rosji do Niemiec. - To będzie bardzo długie opóźnienie, bo Rosja nie ma technologii - powiedział sekretarz energii USA na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

W grudniu 2019 roku prezydent USA podpisał sankcje wobec firm zaangażowanych w budowę Nord Stream 2 powodujący wycofanie się z prac szwajcarskiego Allseas. Od tego czasu budowa stoi, bo Rosjanie szukają alternatywnego wykonawcy. Statki w ich dyspozycji nie posiadają technologii niezbędnych do ukończenia budowy na wodach duńskich. Jedyny statek spełniający wymogi to Akademik Czerski stacjonujący na Dalekim Wschodzie, który dotarłby na Morze Bałtyckie za kilka miesięcy i budowałby gazociąg wolniej, niż jednostki Allseas.
Mimo to Akademik Czerski opuścił port w Nachodce i skierował się do Singapuru. Można jednak znaleźć informacje sugerujące, że udał się tam w celu przygotowania do prac związanych z projektem Jużne-Kirinskoje Gazpromu na Sachalinie.

Termin ukończenia Nord Stream 2 został oficjalnie przeniesiony z końca 2019 na koniec 2020 roku. Gazociąg ma posłużyć do dostaw gazu do Europy Środkowo-Wschodniej z wykorzystaniem szlaku niemieckiego i pominięciem ukraińskiego.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kaz 17.02.2020r. 19:17
To jest bardzo dobra wiadomość !!! YES, YES, YES !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE