ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen przedstawił KE kolejne propozycje ws. połączenia z Lotosem
17.02.2020r. 12:00

PKN Orlen w ramach rozmów o uzyskaniu zgody na połączenie z Grupą Lotos, przedstawił Komisji Europejskiej kolejne propozycje uniknięcia zarzutów o pozycję monopolistyczną - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jego zdaniem, daje to szanse na wydanie zgody KE w najbliższym czasie.

"Dyskusja o połączeniu Orlenu i Lotosu toczy się na forum Komisji Europejskiej. W ostatnim czasie zarząd Orlenu przedstawił kolejne propozycje uniknięcia zarzutów o pozycję monopolistyczną zgodnie z oczekiwaniami KE, mam nadzieję, że to da nowy impuls do działań na poziomie KE i będziemy mogli mówić o zielonym świetle dla tego połączenia w najbliższym czasie" - powiedział wicepremier Sasin w telewizji wPolsce.

Moment przeprowadzenia transakcji kupna Lotosu przez Orlen jest uzależniony od uzyskania zgody Komisji Europejskiej. W lipcu 2019 roku PKN Orlen złożył formalny wniosek o zgodę na transakcję.
W sierpniu 2019 roku Komisja podjęła decyzję o przejściu do drugiej, pogłębionej fazy postępowania i poprosiła o przekazanie rozszerzonego zestawu dokumentów z PKN Orlen i Grupy Lotos, wydłużając jednocześnie termin wydania decyzji.

W toku postępowania Komisja Europejska ocenia wpływ planowanej transakcji na konkurencję. Jeśli Komisja wyrazi wątpliwości, wówczas strona notyfikująca transakcję może zaproponować odpowiednie środki zaradcze, zmierzające do zapobieżenia negatywnemu wpływowi transakcji na konkurencję.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE