ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE w Katowicach: ewentualna likwidacja miejsc pracy w PGG kosztowałaby 200 mld zł
18.02.2020r. 12:46

W ub.r. naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przygotowali ekspertyzę dotyczącą społeczno-gospodarczych skutków ewentualnej likwidacji Polskiej Grupie Górniczej. Z tych wyliczeń wynika, że utworzenie nowych miejsc pracy w miejsce zlikwidowanych etatów w PGG oraz sektorze okołogórniczym, wyniosłoby około 200 mld zł.

- Mówimy tylko o jednej spółce, a przecież w naszym regionie mamy setki większych i mniejszych firm związanych z górnictwem - podkreśla Izabela Kloc, śląska europosłanka.

- Nie mówię o tym, aby kogoś straszyć, ale opinii publicznej należy się prawda. W Polsce nie możemy sobie pozwolić na to, aby z polityki klimatycznej robić temat tabu. Zbyt wiele mamy tutaj do wygrania, ale sporo też możemy stracić. Musimy działać według zasady: liczmy na najlepsze, ale bądźmy gotowi na najgorsze. "Śląski ład" niech stanie się synonimem przekonania, że my w naszym regionie robimy swoje i robimy to dobrze - zwraca uwagę Izabela Kloc.

- Jak w takiej sytuacji zapewnić nasze bezpieczeństwo energetyczne? Czy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia żywotnych interesów państwa i obywateli nie jest zasadne dalsze wykorzystywanie węgla, jako stabilnego paliwa zapewniającego bezpieczeństwo energetyczne, a co za tym idzie, czy nie są na tym etapie zasadne inwestycje w modernizację bloków węglowych? - pyta europosłanka ze Śląska.
- Już dziś polskie elektrownie węglowe ratują niemieckich obywateli w przypadku mniejszej produkcji energii elektrycznej przez wiatraki.Przy wprowadzeniu neutralności klimatycznej bądźmy odpowiedzialni, sprawiedliwi i przede wszystkim uczciwi wobec obywateli. Sama Europa nie uratuje świata przed zmianami klimatycznymi, a koszty, które poniesiemy będą niewspółmierne do efektów - podkreśla.

Izabela Kloc uczestniczyła w konferencji pt. "Śląski ład - tereny poprzemysłowe impulsem regionalnego rozwoju", 17 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: jerry 18.02.2020r. 15:12
Ciekawe jak europosłanka doszła do tych 200mld.To daje po milionie na głowę dla 200tys ludzi. Może założyła, że... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 18-02-2020r. 17:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wujo 19.02.2020r. 06:52
A gdzie 200 mld PLN dla gornikow z Walbrzycha i wlokniarek z Lodzi itp (Nowa Sol tez nic nie miala)? Nie czuje sie w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: jjm 19.02.2020r. 07:40
Czytam w nagłówku, że naukowcy. Wchodzę w artykuł - pani europoseł. I tyle z naukowców. A ile kosztuje to, że... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 19-02-2020r. 16:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE