ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy zablokowali polski węgiel
18.02.2020r. 16:22

W wagonach zablokowanych przez protestujących we wtorek, 18 lutego związkowców znajdował się polski węgiel, eksportowany na Ukrainę - poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Trwająca od rana blokada euroterminalu w Sławkowie zakończyła się około godz. 13.00.

- Spółka PKP LHS poinformowała MAP, że na skutek protestu związkowców i blokady torów w Sławkowie (przeciwko importowi węgla z Rosji) zablokowanych zostało 6 pociągów towarowych, w tym 36 wagonów z polskim węglem na eksport na Ukrainę - napisano na twitterze resortu.
Ministerstwo już wcześniej informowało, że węgiel transportowany w zablokowanych pociągach wydobyty został w śląskich kopalniach.

Przypomnijmy, że o godz. 8.00 rano górnicy zrzeszeni we wszystkich górniczych centralach związkowych zablokowali tory euroterminalu w Sławkowie w woj. śląskim. To przeładunkowy terminal kolejowy usytuowany na styku najdalej na zachód wysuniętego odcinka linii kolejowych o szerokim rozstawie toru (1520 mm) i linii normalnotorowej (1435 mm) dzięki czemu doskonale wpisuje się w rozwój transportu kontenerowego na trasie Daleki Wschód i Azja-Europa Zachodnia.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: sarkazm 18.02.2020r. 22:58
Totalna kompromitacja związkowych wyjadaczy, chyba że kolejny raz to PARTIA uprawia gebelsowską propagandę. Z... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE