ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kogeneracja podała szacunkowe wyniki za ubiegły rok
18.02.2020r. 17:22

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja szacuje, że miał w 2019 roku ok. 247 mln zł EBITDA i ok. 83 mln zł zysku netto jednostki dominującej - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że wpływ na wynik finansowy netto grupy w 2019 r. miał głównie spadek szacowanych kosztów z tytułu rekompensat KDT o 113 mln zł w porównaniu do 2018 roku. Na koniec grudnia 2019 r. szacowane koszty z tytułu rekompensat KDT wyniosły 7 mln zł (w 2018 r. wynosiły 120 mln zł).

"Zmiana szacowanych kosztów z tytułu rekompensat KDT dotyczy wyników spółki zależnej EC "Zielona Góra" i jest efektem istotnego wzrostu prognozowanych ścieżek cenowych energii elektrycznej w latach 2018-2024. Zgodnie z zasadami księgowymi zmiana szacunku została rozpoznana w wynikach spółki i Grupy w bieżącym okresie sprawozdawczym" - napisano w komunikacie.

Według wstępnych szacunków, sprzedaż energii elektrycznej w 2019 roku wyniosła 2.557 GWh (w tym jednostka dominująca 1.092 GWh), sprzedaż ciepła wyniosła 10.545 TJ (w tym jednostka dominująca 9.344 TJ).
Skonsolidowane przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły około 112 mln zł. Nakłady inwestycyjne wyniosły ok. 162 mln zł.

W 2018 roku EBITDA grupy wynosiła 156 mln zł, a zysk netto jednostki dominującej 11,9 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE