ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja mogłaby wykorzystać Nord Stream 2 także do dostaw wodoru
19.02.2020r. 06:36

Niemiecka NTV donosi, że rząd federalny Niemiec rozmawiał z Rosjanami o współpracy przy dostawach wodoru przez Nord Stream 2, które mogą przyczynić się do realizacji celu neutralności klimatycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wiceminister energetyki Rosji Paweł Sorokin powiedział w Berlinie, że dostawy wodoru przez Nord Stream 2 "są faktycznie możliwe" w 5-7 procentach. - Wciąż mamy nowe pomysły pozyskiwania energii w Rosji i transportowania jej dalej - przyznał wiceminister. Wodór ma być jednym z priorytetów badań.

Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier, który spotkał się z Sorokinem, przyznał, że wodór ma wielki potencjał, niezależnie czy będzie zielony (pochodzący z elektrolizy zasilanej Odnawialnymi Źródłami Energii) czy niebieski (z gazu pozbawionego CO2). Altmaier przyznał, że zapotrzebowanie na gaz w Niemczech będzie rosło przez odejście od atomu. - Dlatego jest uzasadnienie dla Nord Stream 2 - stwierdził. Jego zdaniem projekt leży w interesie jego kraju i Rosji.
Niemcy i Rosja mają stworzyć grupę roboczą do spraw polityki neutralności klimatycznej. Wyraził też nadzieję na postęp w dialogu na temat nielegalnej aneksji Krymu. Skrytykował sankcje USA wobec Nord Stream 2 i przekonywał, że nie przyniosą "komplikacji" - czytamy w BiznesAlert.pl.
NTV , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE