ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja przyjęła dekret o ustanowieniu Rosszelfu, operatora przy wydobyciu surowców w na szelfie arktycznym
19.02.2020r. 08:55

Ministerstwo rozwoju na Wschodzie przyjęło dekret o ustanowieniu Rosszelfu, państwowej firmy mającej zostać operatorem przy wydobyciu surowców w na szelfie arktycznym. Projekt został skrytykowany przez resorty surowców naturalnych oraz energetyki- czytamy w BiznesAlert.pl.

Pomysł wicepremiera i ministra rozwoju na Wschodzie Jurija Trutniewa zakładał stworzenie operatora Rosszelf, który miałby większy dostęp do gruntów prywatnych i pozwolił na rozwój wydobycia węglowodorów w Arktyce. Obecnie tylko dwie państwowe spółki mają dostęp do tamtejszych koncesji. To Rosnieft i Gazprom.
Projekt tworzy konflikt interesów. Nowy podmiot zyskałby wpływy zabrane dotychczasowym graczom rosyjskim w Arktyce. Trutniew broni się stawiając za wzór model norweski, w którym spółka państwowa posiada 30 procent udziałów we wszystkich projektach wydobywczych, a resztę akcji kupują inwestorzy prywatni. Zdaniem inwestorów udział operatora państwowego może zmniejszyć atrakcyjność koncesji. Trutniew wskazuje, że pomimo pięciu lat obecności w Arktyce państwowe Gazprom i Rosnieft dokonały tylko pięciu odwiertów, a narodowy operator umożliwiłby przyspieszenie prac - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant/Neftegaz.ru/Oilcapital.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE