ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rogala: największe podwyżki mają dostać pracownicy PGG związani z produkcją
21.02.2020r. 18:38

Do pracowników Polskiej Grupy Górniczej trafi za pośrednictwem dodatków gwarantowanych do dniówek 6-proc. podwyżka. Jak poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG, największe podwyżki mają dostać pracownicy związani z produkcją.

Prezes PGG powiedział, że podwyżki mają trafić do pracowników dzięki podniesieniu dodatków do dniówek, które są częścią wynagrodzeń w PGG na mocy porozumienia z 2018 r. Najwięcej mają zyskać pracownicy dołowi bezpośrednio związani z produkcją.

- Chodzi o to, żeby pieniądze trafiły najbardziej do tych osób, które są związane bezpośrednio z procesem produkcyjnym i świadczą tę pracę, bo to dopłata do wykonanej pracy. Dzisiaj zakończyliśmy spór, który trwał w spółce. Uniknęliśmy akcji strajkowych i dalszych niepokojów - zaznaczył prezes Rogala.

Do tej pory w zależności od stanowiska pracy, pracownicy PGG otrzymywali od 18 zł do 32 zł dopłaty do każdej przepracowanej dniówki. Jak poinformowali przedstawiciele strony związkowej, po podwyżce dopłaty mają się zwiększyć w następujący sposób: o 22 zł dla pracowników zatrudnionych w wyrobiskach dołowych, o 20 zł poza wyrobiskami pod ziemią, o 19 zł w zakładach przeróbki mechanicznej węgla oraz o 13 zł na pozostałych stanowiskach na powierzchni.
- Pamiętajmy jednak, że dalej mamy do wykonania plan produkcyjny. Mamy zakontraktowany węgiel, przejściowe problemy z jego odbiorami odblokowują się, natomiast my na koniec roku musimy "dowieźć" dosyć dużą ilość węgla do naszych odbiorców - chodzi o niespełna 30 mln t. Musimy bardziej skupić się na tym, żeby ten plan produkcyjny realizować. Na tym teraz się koncentruję - zastrzegł prezes PGG.

- Już w tej chwili jest zauważalny o wiele wyższy poziom odbiorów węgla. Zwały, mówiąc kolokwialnie, nie rosną. A druga rzecz, bardzo istotna z punktu widzenia spółki, to fakt, że nikt z pracowników nie straci pracy - dodał wiceminister Adam Gawęda.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE