ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komisja Krajowa Solidarności w obronie paliw kopalnych
22.02.2020r. 12:35

Kraje zachodnie Unii Europejskiej, które zbudowały swoją siłę gospodarczą na nieskrępowanym wykorzystywaniu paliw kopalnych, dzisiaj próbują pozbawić szans rozwojowych biedniejsze państwa, takie jak Polska. To oburzające - oceniła Komisja Krajowa NSZZ Solidarność.

W czasie swojego posiedzenia w Zakopanem przyjęła "Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Rady Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów - Europejski Zielony Ład" - informuje Tygodnik Solidarność.

Już w listopadzie i grudniu 2019 roku (jeszcze przed szczytem Komisji Europejskiej) NSZZ "Solidarność" alarmował o zagrożeniu dla polskiej gospodarki jakie stwarza wprowadzenie w życie "Europejskiego Zielonego Ładu", zakładającego m.in. osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 r.

W specjalnym liście przewodniczącego Komisji Krajowej Piotra Dudy do premiera Mateusza Morawieckiego, związek wzywał polski rząd do zablokowania tych rozwiązań.

"Postęp i wzrost gospodarczy jest możliwy wyłącznie dzięki nieskrępowanemu rozwojowi technologicznemu oraz dostępowi do taniej i stabilnej energii. Stawianie w tym zakresie barier administracyjnych jest działaniem przeciwskutecznym, któremu należy się z całą stanowczością przeciwdziałań" - napisano w stanowisku Komisji Krajowej.
"S" zwraca uwagę, że strategia unijna wyklucza możliwość pozyskiwania finansowania na rozwój nowoczesnych technologii wykorzystujących paliwa kopalne.

Tak jak w poprzednich wystąpieniach członkowie Komisji Krajowej jeszcze raz przypominają, że rozwiązania unijne mają charakter lokalny i nie będą skuteczne w globalnej walce z emisją CO2.

W podsumowaniu Komisja Krajowa negatywnie ocenia całą treść komunikatu i po raz kolejny wzywa Rząd RP do podjęcia działań prawnych w celu unieważnienia podjętych przez Komisję Europejską dotychczasowych działań w tym zakresie.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Katolik 22.02.2020r. 14:22
Szanowna Komisja powinna przeczytać encyklikę "Laudato Si", jeśli ją zlekceważą to całą... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 24-02-2020r. 09:11 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 23.02.2020r. 12:20
Oburzające to jest wieczne utrzymywanie nierentownego górnictwa na koszt podatników. Skutki tego są takie że nasz... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE