ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Problemy z dostawami gazu z Rosji do Chin
24.02.2020r. 08:09

Gazprom przyznaje, że ma problem z wydobyciem ze złoża niezbędnego do zapełnienia gazociągu Siła Syberii z Rosji do Chin - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wiaczesław Sczegolew, główny inżynier Gazprom Dobycza Nojabrsk cytowany przez Obszczaję Gazietę powiedział, że wydobycie ze złoża Czajandinskoje jest niezbędne do zapełnienia gazociągu Siła Syberii. Tymczasem 20 odwiertów wykonanych dotychczas nie doprowadziło do wydobycia gazu.

Powodem ma być zastosowanie niewłaściwej technologii wydobywczej i prace niskiej jakości. Te błędy mają sięgać 2014 roku, kiedy wydobyciem zajmowała się inna ekipa. Miała ona wybrać nieodpowiednią płuczkę, która doprowadziła do zredukowania przepływu z odwiertów praktycznie do zera. Straty z tego tytułu mogą sięgać miliardów rubli. Sczegolew przekonuje, że siedem miliardów rubli wydane na wspomniane odwierty należy potraktować jako stratę.
Projekt Siła Syberii został uruchomiony 2 grudnia 2019 roku. Pozwala na dostawy gazu rosyjskiego ze złoża Czajandinskoje do Chin o przepustowości do 38 mld m sześc. rocznie. Wolumen dostaw jest jednak ściśle związany z poziomem wydobycia z tego złoża. Pod koniec 2022 roku Siła Syberii ma zacząć odbiór gazu z kolejnego pola wydobywczego - Kowyktinskoje. Póki co jednak poziom dostaw ma wynosić kilka miliardów metrów sześciennych rocznie.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 26.02.2020r. 08:02
Rosja to nie kraj - to stan umysłu..... Jak można było wiercić 20 kolejnych dziur i nie zorientować się ,że płuczka... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE