ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Skawina z największym antysmogowym budżetem w Małopolsce
24.02.2020r. 16:01

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, prawie 15 milionów złotych. Tyle w 2020 roku planuje wydać Skawina na walkę ze smogiem. To o ponad 3 miliony więcej niż Kraków i najwyższa kwota w Małopolsce. Pieniądze mają być przeznaczone na wymianę pieców, termomodernizację budynków oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

Skawina na walkę ze smogiem w 2020 roku planuje przeznaczyć najwięcej pieniędzy ze wszystkich samorządów w Małopolsce. Wyprzedza w tej kwestii znacznie większe miasta takie jak Kraków, Tarnów i Nowy Sącz.

Skawina postawiła sobie w tym roku za cel dofinansowanie wymiany tysiąca kopciuchów, montaż odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację 100 budynków.

W trwającym właśnie sezonie grzewczym skontrolowanych zostanie 1500 domów. Będą kontynuowane także dotychczasowe działania: edukacja w szkołach, spotkania w sołectwach i osiedlach, doradztwo i pomoc w wypełnianiu wniosków do programu Czyste Powietrze.

- Niska emisja to jedno z największych wyzwań, przed którym stoją teraz samorządy. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i nie uznaje ono granic administracyjnych. Nie chcemy wchodzić w dyskusję, skąd wieje wiatr, interesuje nas działanie i rozwiązanie problemu smogu. Mamy ambitne plany, przeznaczamy na nie konkretne pieniądze i przed nami pracowity rok - mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.
Skawina dysponuje 24-krotnie mniejszym budżetem niż Kraków, a największe w Małopolsce planowane środki na walkę ze smogiem to efekt skutecznego pozyskiwania przez gminę środków zewnętrznych.

Jak informuje rzecznik gminy, mieszkańcy mogą dodatkowo skorzystać z programów dofinansowujących wymianę kotłów: Czyste Powietrze i Stop Smog, a także wykorzystać środki unijne do instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach programów Czysta Energia Blisko Krakowa czy Mój prąd.

W Skawinie 7 dni w tygodniu odbywają także kontrole pieców, w których bierze udział Straż Miejska oraz pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy. Zachęcają oni do skorzystania z dotacji, doradzają i ułatwiają ich zdobycie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: S3XY 25.02.2020r. 07:28
Ze smogiem nie trzeba walczyć. Należy zakazać używania paliw stałych. Tyle. Ludzie palą węglem i drewnem bo wolno a... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE