ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ipopema obniżyła rekomendację Bogdanki
25.02.2020r. 14:25

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 19 lutego obniżyli rekomendację Bogdanki do "sprzedaj" z "kupuj", obniżając wartość godziwą akcji banku do 19,05 zł z 46,19 zł.

"Zmniejszamy naszą prognozę wydobycia o 8,6 proc. r/r do 8,5 mln ton w 2020 oraz następnie o 4,3 proc. do 9 mln ton. Co więcej zmniejszamy naszą realizowaną cenę Bogdanki kolejno o 1,1 proc., 3,6 proc. oraz 7,7 proc. w latach 2020-2022. Przewidujemy, że ceny podążą cenami ARA, aczkolwiek w mniejszym stopniu, sądząc, że rząd zmusi firmy energetyczne do podtrzymania cen relatywnie wysokich na rzecz górników. Zwiększamy również cenę bazową kosztów operacyjnych Bogdanki, co skłania nas do ucięcia EBIDTA o kolejno 15 proc., 27 proc. oraz 32 proc. w latach 2020-2022. Zmniejszamy cenę godziwą o 58,8 proc. z 46,19 zł do 19,05 zł i zmieniamy naszą rekomendacje z Kupuj na Sprzedaj" - napisano w rekomendacji.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorem jest Robert Maj, nastąpiło 19 lutego 2020 roku o godzinie 8:44.
Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE