ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy zwiększyli dopłaty do samochodów elektrycznych
25.02.2020r. 16:13

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, niemieckie władze zdecydowały się na zwiększenie dopłat do zakupu samochodów zasilanych energią elektryczną. Dopłaty dotyczą nie tylko samochodów napędzanych wyłącznie przez baterie, ale także hybryd typu plug-in, w przypadku których poziom dofinansowania jest jednak wyraźnie niższy.

Nowe zasady dopłat do zakupu samochodów zasilanych energią elektryczną weszły w życie w Niemczech zaledwie tydzień po tym, jak zaakceptowała je Komisja Europejska.

Nowe regulacje obejmą samochody zarejestrowane począwszy od 4 listopada 2019 r. i będą obowiązywać do końca 2025 roku - lub do wyczerpania budżetu. Jednak samochody zarejestrowane od listopada do wejścia w życie nowych przepisów obejmą dopłaty w wysokości stosowanej wcześniej.

Na dopłaty mają znowu zrzucić się po połowie federalny rząd oraz niemieccy producenci samochodów. Pula wsparcia wyniesie w sumie ok. 4,18 mld euro.

W porównaniu do stosowanych dotychczas zasad wzrośnie wysokość dopłaty. Zakup samochodu wyłącznie elektrycznego, o wartości do 40 tys. euro, będzie można dofinansować kwotą 6 tys. euro (wcześniej 4 tys. euro).

Zakup auta napędzanego wyłącznie energią elektryczną o wartości do 65 tys. euro jest związany z dopłatą 5 tys. euro.
Natomiast zakup hybrydy plug-in o wartości do 40 tys. euro może oznaczać dopłatę w wysokości 4,5 tys. euro (wcześniej 3 tys. euro), natomiast dopłata w przypadku hybrydy o wartości do 65 tys. euro wyniesie 3,75 tys. euro.

Co ciekawe, subsydia mogą objąć także zakup używanego samochodu elektrycznego, który jednak został zarejestrowany po raz pierwszy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponadto warunek to maksymalny przebieg 15 tys. km i brak wcześniejszej dopłaty ze środków niemieckiego rządu lub innych państw Unii Europejskiej.

Do tej pory federalna agencja zajmująca się programem dopłat do samochodów elektrycznych (BAFA) przyjęła już łącznie 173,84 tys. wniosków o dopłaty, z czego 114,73 tys. dotyczyło samochodów wyłącznie elektrycznych, 58,99 tys. hybryd typu plug-in, a ponadto 112 wniosków dotyczyło pojazdów na wodór, które również były dotąd wspierane dofinansowaniem.

W ubiegłym miesiącu BAFA przyjęła 9,26 tys. aplikacji, z czego 5,35 tys. dotyczyło samochodów wyłącznie z napędem elektrycznym, pozostałe dotyczyły hybryd, a także złożono wnioski o dopłat y do 3 samochodów wodorowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE