ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eksport ropy przez USA zwiększył się pięciokrotnie w ciągu trzech ostatnich lat
27.02.2020r. 15:19

Według danych podanych przez Energy Information Administration, od 2017 roku eksport ropy naftowej z USA wzrósł pięciokrotnie do średniej 3 mln baryłek dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zmniejszył się jednocześnie import ropy. Spadł on w ciągu trzech lat o 30 procent do 6,8 mln baryłek dziennie. Rekordowy pod względem importu ropy naftowej był 2005 rok. Stany Zjednoczone importowały wtedy 10,1 mln baryłek ropy dziennie.

58 procent ropy importowanej przez Stany Zjednoczone w 2019 roku stanowiła ropa ciężka. Ropa WTI wydobywana na terenie USA jest ropą z gatunku lekkich. Amerykanie importują ropę ciężką, aby zwiększyć efektywność przerobu w swoich rafineriach.
EIA prognozuje, że w 2020 roku Amerykanie będą wydobywać 13,2 mln baryłek ropy dziennie. W 2021 roku produkcja ropy ma wzrosnąć do 13,6 mln baryłek dziennie. Dzięki temu, Amerykanie na koniec bieżącego roku staną się eksporterem ropy netto - czytamy w BiznesAlert.pl.
EIA , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 27.02.2020r. 16:06
kraj surowcowy to nie jest wysoka technologia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE