ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Katowiccy radni chcą zaostrzyć przepisy dotyczące walki ze smogiem
27.02.2020r. 15:22

Według danych statystycznych co roku ponad 600 mieszkańców stolicy województwa umiera przedwcześnie z powody zanieczyszczenia powietrza - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Kontrole i dopłaty to za mało. Czas wyznaczyć jasne cele i zacząć realnie dbać o czyste powietrze w Katowicach - argumentuje Patryk Białas, katowicki radny. W imieniu grupy radnych Koalicji Obywatelskiej złożyłem projekt uchwały dotyczącej walki ze smogiem, który będzie głosowany na najbliżej sesji rady miasta w dniu 19 marca br.

W projekcie uchwały postuluje się dość długi okres dostosowawczy na przygotowanie się do ograniczeń ogrzewania paliwami stałymi.

Wnioskodawca zakłada, że ograniczenia weszły w życie od 1 września 2025 roku, co pozwoli na dokończenie procesu wymiany starych pieców oraz inwestycje w zakresie termomodernizacji budynków i podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Projekt uchwały wskazuje Prezydentowi Miasta Katowice kierunki działania m.in. w zakresie udzielania dotacji z budżetu gminy na wymianę pieców itd. oraz wdrożenia programu osłonowego dla mieszkańców Miasta Katowice spełniających kryteria dochodowe do objęcia pomocą społeczną, którzy poniosą zwiększone koszty grzewcze lokalów mieszkaniowych, związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na inny proekologiczny system.

Uchwała ma charakter intencyjny, gdyż wyłączną kompetencję do wprowadzenia przedmiotowych ograniczeń ma sejmik wojewódzki. Dlatego radni Katowic występują z apelem do Marszałka Województwa Śląskiego o wprowadzenia na obszarze Miasta Katowice ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 02.03.2020r. 15:35
zakaz palenia dla samorządowców
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE