ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KSGiE NSZZ "Solidarność": gdzie "tarcza" dla górnictwa i energetyki?
26.03.2020r. 07:26

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki (KSGiE) NSZZ "Solidarność" domaga się aby propozycje rządowy pakiet rozwiązań, które mają łagodzić gospodarcze skutki pandemii koronawirusa uwzględniły spółki z sektora paliwowo-energetycznego. Według związkowców pozostawienie tej gałęzi przemysłu samej sobie może zagrozić bezpieczeństwu państwa.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: Robert 26.03.2020r. 07:44
a ja myślę że jest to dobry moment na likwidację górnictwa w Polsce - to jest krwiopijcza zaraza która niszczy ten kraj od wielu wielu lat
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Aga 26.03.2020r. 08:04
Popieram na 100 %, należy skończyć ze sztucznym ich podtrzymywaniem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 26.03.2020r. 09:24
Ta "tarcza" dla górnictwa powinna się skończyć "na tarczy" dla górnictwa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 26.03.2020r. 08:16
W końcu skojarzyli fakty z dostępnych informacji i zrozumieli, jakie są rzeczywiste intencje rządu i rządzącej partii politycznej? Bo jeszcze podczas ostatniej Barbórki (karczmy piwnej) dla rządzących była owacja.
Czy nadal żyją złudzeniami?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sidorowski 26.03.2020r. 08:55
Każdy wie, że nierentowne kopalnie trzeba zamknąć a energetyka węglowa ma przed sobą 20 lat maks.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Czujny koronawirus 26.03.2020r. 11:33
Wodzowie Związkowi zrzeszających tylu dzielnych chłopców i dziewczyn, mających pewne posady w sektorze górniczym i energetycznym domagają się ochronki na koszt pozostałego społeczeństwa ??? To właśnie od nich teraz to społeczeństwo przepłacające za najdroższy węgiel oraz energię licząc do naszych płac, powinno teraz otrzymać wsparcie z tego sektora przez obniżkę kosztów własnych kwotą 2-5 miliardów na utrzymanie miejsc pracy pozostałych sektorów aby ludzie mieli skromne środki na opłaty za energię i paliwo do kopciuchów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tory 26.03.2020r. 09:17
Skomlicie o kasę a rozdajecie i hulanie na lewo i prawo. Ograniczyć koszty a w tym pensje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: U-bot 26.03.2020r. 10:54
A ja chciałbym się zapytać rządu: gdzie jest "tarcza" zabezpieczająca społeczeństwo przed WIRUSEM, jakim jest w sensie ekonomicznym i zdrowotnym, polskie górnictwo i energetyka konwencjonalna?????!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kowalski i Nowak oraz sąsiedzi 26.03.2020r. 11:42
Jak nie będziemy mieli środków na opłaty za energię oraz kupno drogiego paliwka do kopciuchów to padniecie szybciej niż Wam się wydaje. Obniżone obecnie zużycie energii o 4-25% w systemach energetycznych krajów Europy pokazuje jak reaguje rynek na trudniejsze sytuacje. Więc spadajcie na dno szybów kopalnianych, jeżeli nie zaczniecie ciąć kosztów o 20-30% i sami się ratować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jaki 27.03.2020r. 14:11
jak grochem o ścianę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Coala 31.03.2020r. 23:34
Ejże komentatorzy. Zalecacie szybką likwidację górnictwa. No i w takim razie Kozienice itd. A może i Bełchatów (też węgiel też wielkie opłaty za CO2). I budzicie się z drogą energią z 20 stopniem zasilania (w zasadzie ciągle będą niedobory i wyłączenia). A dostawcy gazu, węgla robią to co zrobiono z nami w poprzednich latach czyli ceny gazu 550 dol/1000m3, węgiel 50% do góry. I co zrobicie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Don Chichot 02.04.2020r. 08:11
Bo ci komentatorzy, to raczej są lobbyści lub aktywiści greenpicu lub pseudo-eko organizacji. Radykalizm po żadnej ze stron nie jest wskazany. Powinniśmy iść w nowe technologie, ale póki co, bez kroplówki nie są one w stanie funkcjonować. To co jeszcze na węglu pracuje utrzymać, aż pojawią się jakieś realne rozwiązania techniczna. I jak ma się własny węgiel, to można kontrolować ceny.
A górnictwo należy gruntownie zrestrukturyzować, bo może być rentowne - pomimo trudnych warunków geologicznych, co kilku zagranicznych inwestorów udowodniło na Śląsku.
Będzie opór ale raczej ze strony tych, co obecnie drenują polskie spółki górnicze, a nie samych górników. Fakt, że ci pierwsi mogą górników manipulować i wywołać "oddolny" opór.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hakon 06.04.2020r. 09:02
Tarcza? Już była, towarzysze górnicy. Ale się skończyła, podobnie jak reszta forsy. Budżet i fundusze wydrenowane do dna. Miedzy innymi przez was.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE