ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KSGiE NSZZ "Solidarność": gdzie "tarcza" dla górnictwa i energetyki?
26.03.2020r. 07:26

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki (KSGiE) NSZZ "Solidarność" domaga się aby propozycje rządowy pakiet rozwiązań, które mają łagodzić gospodarcze skutki pandemii koronawirusa uwzględniły spółki z sektora paliwowo-energetycznego. Według związkowców pozostawienie tej gałęzi przemysłu samej sobie może zagrozić bezpieczeństwu państwa.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Coala 31.03.2020r. 23:34
Ejże komentatorzy. Zalecacie szybką likwidację górnictwa. No i w takim razie Kozienice itd. A może i Bełchatów (też węgiel też wielkie opłaty za CO2). I budzicie się z drogą energią z 20 stopniem zasilania (w zasadzie ciągle będą niedobory i wyłączenia). A dostawcy gazu, węgla robią to co zrobiono z nami w poprzednich latach czyli ceny gazu 550 dol/1000m3, węgiel 50% do góry. I co zrobicie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Don Chichot 02.04.2020r. 08:11
Bo ci komentatorzy, to raczej są lobbyści lub aktywiści greenpicu lub pseudo-eko organizacji. Radykalizm po żadnej ze stron nie jest wskazany. Powinniśmy iść w nowe technologie, ale póki co, bez kroplówki nie są one w stanie funkcjonować. To co jeszcze na węglu pracuje utrzymać, aż pojawią się jakieś realne rozwiązania techniczna. I jak ma się własny węgiel, to można kontrolować ceny.
A górnictwo należy gruntownie zrestrukturyzować, bo może być rentowne - pomimo trudnych warunków geologicznych, co kilku zagranicznych inwestorów udowodniło na Śląsku.
Będzie opór ale raczej ze strony tych, co obecnie drenują polskie spółki górnicze, a nie samych górników. Fakt, że ci pierwsi mogą górników manipulować i wywołać "oddolny" opór.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE