ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W czasie pandemii spada popyt na energię w przemyśle, ale wzrasta zużycie przez gospodarstwa domowe
26.03.2020r. 12:14

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w miejscu stanęły całe gospodarki. W samych Niemczech popyt na energię elektryczną w przemyśle może spaść nawet o 20 procent. Według obliczeń firmy konsultingowej Enervis, dzięki temu emisje CO2 będą mniejsze o 12 - 25 milionów ton. To przemysł jest największym odbiorcą energii elektrycznej w Niemczech, a wszystkie fabryki zawiesiły pracę. Volkswagen, BMW i Daimler zamknęły zakłady produkcyjne w Europie na kilka tygodni, a ruch lotniczy spadł nawet o 80 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jednocześnie zużycie energii elektrycznej przez prywatne gospodarstwa domowe ogromnie wzrasta. W okresie, gdy silnie zalecane jest przebywanie w domu, Internet pozostaje jedną z niewielu dostępnych rozrywek. W związku z tym dochodzi do przeciążenia sieci internetowej, co odczuwają zarówno administratorzy, jak i użytkownicy. Okazuje się, że to również ma zły wpływ na klimat. Według think tanku The Shift Project przemysł cyfrowy jest odpowiedzialny za prawie cztery procent emisji CO2 na świecie. Dla porównania, lotnictwo stanowi jedynie dwa procent.
Według fizyka z Harvardu Alexa Wissnera-Grossa pojedyncze wyszukiwanie w Google odpowiada za siedem gramów CO2. Biorąc pod uwagę, że Google przetwarza 3,5 miliarda zapytań dziennie, widać skalę emisji gazów cieplarnianych. Jeszcze gorsze niż wyszukiwane hasła są platformy streamingowe takie jak Amazon Prime czy Youtube, ale także wideokonferencje ze Skype. Londyński think tank Saveon Energy oblicza, ile emisji CO2 powoduje uzależnienie od Netflixa. Z 80 milionami widzów thriller Birdbox jest jak dotąd jedną z najbardziej udanych produkcji Netflixa. Jednak, według Saveon, transmisja filmu z Sandrą Bullock w roli głównej przesyłana 80 milionów razy w jakości HD spowodowała emisję 66 tysięcy ton dwutlenku węgla. Aby wyemitować taką samą ilość dwutlenku węgla samochodem, trzeba pokonać 235 milionów kilometrów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE