ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdaniem prezesa PGNiG Nord Stream 2 nie powinien otrzymać wyłączenia spod dyrektywy gazowej
27.03.2020r. 06:39

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział BiznesAlert.pl, że gazociąg Nord Stream 2 nie powinien otrzymać wyłączenia spod dyrektywy gazowej wprowadzającej regulacje chroniące przed nadużyciami Gazpromu.

- Ostateczna decyzja będzie należała do niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur. Ona musi być zgodna z prawem europejskim, a naszym zdaniem dyrektywa gazowa nie pozostawia wątpliwości, że derogacja Nord Stream 2 od obowiązków wynikających z III Pakietu Energetycznego UE nie jest prawnie możliwa - ocenił Kwieciński.

PGNiG zostało dopuszczone do opiniowania oceny wniosku Nord Stream 2 o wyłączenie spod dyrektywy gazowej złożonego do Bundesnetzagentur. Aplikacja prawa europejskiego wobec tej infrastruktury będzie podlegała kontroli Komisji Europejskiej. Gazociąg ma posłużyć dostawom gazu rosyjskiego przez Niemcy z pominięciem Ukrainy.
Rozstrzygnięcie sporu powinno zapaść do 24 maja 2020 roku - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE