ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator zapewnia ciągłość dostaw energii elektrycznej w północno-zachodniej Polsce
27.03.2020r. 10:36

Głównym zadaniem Enei Operator jest zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej w północno-zachodniej Polsce, również w sytuacjach kryzysowych. Wszelkie działania profilaktyczne spółki dystrybucyjnej, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, prowadzone są tak, aby w żaden sposób nie odczuli ich odbiorcy energii elektrycznej. Enea Operator w pełni dba o bezpieczeństwo energetyczne Polaków.

- Energetyka jest służbą, a służby muszą pracować w sytuacjach kryzysowych. Mamy pełne poczucie odpowiedzialności i zdajemy sobie sprawę, że bez względu na rozwój sytuacji, energia elektryczna musi płynąć do naszych odbiorców. Chronimy naszych pracowników, klientów oraz interesariuszy, cały czas pracujemy zapewniając ciągłość działania spółki i dostaw prądu - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Enea Operator wprowadziła szereg ważnych i bezprecedensowych w historii działania spółki rozwiązań, aby dostosować się do zaleceń Rządu RP, Państwowego Inspektoratu Sanitarnego oraz powołanego i nadzorowanego przez zarząd Enei sztabu kryzysowo-koordynacyjnego Grupy Enea.

Pracownicy wykonują obowiązki zdalnie, w trybie rotacyjnym, a w przypadkach, w których nie ma takiej możliwości zespoły są dzielone na grupy i rozporoszone w różnych lokalizacjach. Spotkania prowadzone są w trybie video i telekonferencji, a delegacje ograniczono do niezbędnego minimum. Wszystkie siedziby Enei Operator, od biurowców po posterunki pogotowia energetycznego, są zamknięte dla osób z zewnątrz.

Enea Operator obecnie realizuje zaplanowane inwestycje. Prace eksploatacyjne spółka prowadzi głównie w technologii pod napięciem lub z wykorzystaniem agregatów, a także stosując inne środki organizacyjne, tak aby nie powodować istotnych ograniczeń w dostawie energii elektrycznej do klientów. Zapewnienie pewności i ciągłości dostaw energii elektrycznej do odbiorców niezmiennie jest priorytetem dla spółki. Służby techniczne zostały przeorganizowane i podzielone, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo zarówno im, jak i ciągłość działania firmie.
Zarządzanie pracą sieci odbywa się normalnie, a pracownicy pogotowia energetycznego, jak zwykle są w pełnej gotowości do bieżącego usuwania awarii - energetycy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu czuwają nad bezpieczeństwem dostaw prądu do odbiorców.

Do odwołania nieczynne są Biura Obsługi Klienta - klienci proszeni są o załatwianie spraw poprzez kanały zdalne. Inkasenci sprawdzający odczyty liczników energii elektrycznej nie wchodząc do domów i mieszkań - kontrolują jedynie stan ogólnodostępnych urządzeń pomiarowych.

­­- Inkasenci nie wchodzą do mieszkań ani domów w celu odczytania liczników. To działanie zarówno dla bezpieczeństwa naszych klientów, jaki i pracowników. Aktualne stany liczników można podawać zgodnie z wywieszanymi przez inkasentów komunikatami: poprzez infolinię lub mailowo. W przypadku nieprzekazania stanu licznika, zużycie energii elektrycznej będzie szacowane na podstawie wcześniejszych odczytów - dodał prezes Andrzej Kojro.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE