ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos przekaże 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych
27.03.2020r. 11:22

Lotos przekaże 2 mln zł na paliwo dla 19 jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce - poinformowała w piątek spółka.

Wskazała, że chodzi o placówki wyznaczone przez resort zdrowia dla pacjentów chorych na COVID-19, a akcja jest współkoordynowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

"Wszystkie spółki Skarbu Państwa aktywnie i solidarnie włączają się w akcję przeciwdziałania szerzeniu się epidemii koronawirusa. Działanie Lotosu potwierdza to zaangażowanie, zwłaszcza że firma świadczy bezpośrednią pomoc tam, gdzie jest ona szczególnie potrzebna. Dlatego właśnie tak kluczowe jest, by chroniąc swoich pracowników i klientów nasze spółki utrzymały ciągłość działania" powiedział cytowany w komunikacie Grupy Lotos wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Grupa wyjaśniła, że akcja obejmie 19 szpitali w całym kraju: po dwa w województwach śląskim, dolnośląskim i podlaskim oraz po jednym w pozostałych województwach.

"To nasza kolejna inicjatywa pomocy skierowana do służby zdrowia. Szpitale jednoimienne stanowią teraz główny front walki z epidemią koronawirusa i stąd wsparcie właśnie tych 19 placówek. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna, pomaganie w takich sytuacjach uważamy za coś naturalnego" - podkreślił cytowany w komunikacie prezes Lotosu Paweł Jan Majewski.

Jak wyjaśniła spółka każdy ze szpitali otrzyma karty paliwowe, dzięki którym karetki i inne pojazdy do nich należące będą mogły darmowo zatankować paliwo na każdej stacji Lotos w Polsce. Należąca do Grupy spółka Lotos Paliwa wyda łącznie 400 takich kart.
"Wiemy jak ważnym elementem działań służby zdrowia jest zapewnienie nieprzerwalności transportu chorych i personelu medycznego. Dlatego 2 mln zł przekazujemy właśnie na paliwo, aby szpitale jednoimienne były pod tym względem zabezpieczone. Staraliśmy się, aby nasza pomoc była maksymalnie uproszczona i dotarła do placówek jak najszybciej" - zaznaczył prezes spółki Lotos Paliwa Wojciech Weiss.

Spółka podkreśliła, że zadba, by dostawy na rynek nie były zagrożone. Dodała, że na stacjach do kontaktu z klientami i finalizacji sprzedaży służy okienko znajdujące się w witrynie budynku, a w obiektach bez takiego rozwiązania, sprzedaż odbywa się przy ograniczonej liczbie klientów przebywających na terenie sklepu. "Podobnie jak w innych punktach usługowych, klientom zaleca się zachowanie bezpiecznych odstępów i płatność bezgotówkową. Wszystkie stacje Lotosu zostały także wyposażone w dodatkowe środki czystości" - dodano.

Grupa Lotos przypomniała, że włącza się w walkę z koronawirusem także na innych polach. "Spółka za pośrednictwem Fundacji Lotos przekazała 5 mln zł czterem polskim szpitalom. Placówki będą dzięki temu mogły zakupić m.in. respiratory, termometry i leki. Gdański koncern wspiera też funkcjonariuszy na służbie działających na granicy Polski. Na wybranych stacjach Lotos czekają na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój Dynamic. Z kolei żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, w związku z ich działaniami w czasie pandemii, tankują za darmo na wybranych stacjach paliw Lotos" - czytamy.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii. Lotos to także sieć ponad 500 stacji paliw na terenie całego kraju. Grupa Lotos, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cyborg 27.03.2020r. 20:05
Nie podoba mi się, że z naruszeniem praw akcjonariuszy indywidualnych ministerstwo od tyłu wyprowadza kasę ze spółek giełdowych na pokrycie wydatków, które powinny być finansowane z budżetu państwa. To jest proceder.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE