ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PKN Orlen: w marcu 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafi do ARM
27.03.2020r. 11:40

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiada, że w marcu 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafi do Agencji Rezerw Materiałowych. Na stacje spółki trafiło dotąd 820 tys. litrów, a bezpośrednio do szpitali i instytucji dostarczono kolejne 300 tys. litrów.

Szef PKN Orlen poinformował także, że na potrzeby własne sklepów wielkopowierzchniowych płocki koncern dostarczył dotychczas 200 tys. litrów płynu o działaniu wirusobójczym, co - jak ocenił - zapewnia placówkom, do których produkt trafił, bezpieczne funkcjonowanie.

"1 mln l płynu do dezynfekcji rąk trafi łącznie w marcu do ARM" - napisał w piątek na Twitterze prezes PKN Orlen. "Na stacje @PKN_ORLEN trafiło już 820 tys. l. Bezpośrednio do szpitali i instytucji dostarczyliśmy 300 tys. l, a na potrzeby własne sklepów wielkopow. 200 tys. l, zapewniając im bezpieczne funkcjonowanie" - dodał Obajtek.

W czwartek PKN Orlen podał, że zakład jego spółki zależnej Orlen Oil w Jedliczu, gdzie wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk rozpoczęto 12 marca, wyprodukuje go dwa razy więcej - jak zapowiedział płocki koncern, w marcu będzie to 2,5 mln litrów, natomiast w kwietniu do Agencji Rezerw Materiałowych, innych instytucji i klientów indywidualnych trafi ok. 5 mln litrów produktu.

Zapewniając o większej ilości płynu do dezynfekcji rąk, PKN Orlen zaznaczył, iż jest to możliwe dzięki drugiemu zbiornikowi na ten produkt o pojemności 350 metrów sześc. w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu Jak wyjaśnił płocki koncern, dzięki zbiornikowi produkcja i konfekcjonowanie płynu będzie odbywać się w trybie ciągłym z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.
PKN Orlen informował w czwartek, że na stacje paliw tej spółki w całej Polsce trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk. Podkreślił przy tym, że dystrybucja płynu prowadzona jest "w trybie ciągłym". Koncern wyjaśnił jednocześnie, że do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol - 70 proc. składu, woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe.

Jak podawał 16 marca PKN Orlen, w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu uruchomiona została druga linia produkcyjna, co pozwoli na wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach 1-litrowych i w cenie 15 zł za sztukę. Spółka zapowiadała wówczas, że w ciągu tygodnia płyn ten będzie dostępny na wszystkich jej stacjach paliw w całej Polsce. Zapewniała przy tym, iż w dalszym ciągu będą placówki te również zaopatrywane w płyny o pojemności 5 litrów.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, jak podkreślał wcześniej PKN Orlen, "dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej" tak, aby spółka Orlen Oil mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE