ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku obniżył cenę docelową dla akcji PGNiG
27.03.2020r. 17:08

Analityk BM mBanku Kamil Kliszcz w raporcie z 23 marca obniżył cenę docelową dla akcji PGNiG do 3,24 zł z 3,88 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

W dniu wydania raportu kurs akcji PGNiG wynosił 3,14 zł.

"Wobec ogromnej zmienności kluczowych parametrów makro (ceny węglowodorów, kurs USD/PLN) i niepewności związanej z paraliżem światowej gospodarki, opracowanie nowego bazowego scenariusza w modelu wyceny PGNiG jest niezwykle trudne i może być obarczone dużym błędem. Niemniej jednak jasne jest, że nasze dotychczasowe założenia się zdezaktualizowały i dlatego w niniejszym raporcie dokonujemy rewizji prognoz zgodnie z naszą aktualną oceną sytuacji. Jednocześnie prezentujemy też dwa alternatywne warianty (optymistyczny i pesymistyczny), które mogą być pomocne w ocenie ryzyka inwestycji w akcje PGNiG w obecnym otoczeniu" - napisano w raporcie.

Jak podano, cena docelowa została obniżona przy obniżeniu ścieżki cen ropy i gazu odpowiednio o 36 proc./19 proc. oraz zaaplikowaniu recesyjnego otoczenia dla roku 2020 (spadek wolumenów i wzrost rezerw na należności handlowe).

Analitycy zwracają uwagę, że wyniki PGNiG są przede wszystkim wrażliwe na ceny gazu, tak więc drastyczne spadki cen ropy nie są aż tak istotne dla waluacji koncernu (bardziej relacja gaz-ropa).
"Zdywersyfikowany profil biznesowy i mocny bilans, powinny pozwolić PGNiG przejść przez obecne turbulencje relatywnie spokojniej niż porównywalnym europejskim spółkom wydobywczym (performance YTD zdaje się to odzwierciedlać)" - czytamy w raporcie.

W ocenie BM mBanku istotnym komunikatem dla inwestorów będzie oczekiwana aktualizacja strategii. W krótkim terminie należy też pamiętać o zapowiedzianym wyroku arbitrażu (potencjalnie >1 zł/akcję), choć - jak wskazują analitycy - ze względu na epidemię nie można wykluczyć opóźnienia decyzji sztokholmskiego trybunału.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE