ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku podniósł rekomendację dla PKN Orlen
27.03.2020r. 17:17

Analitycy BM mBanku w raporcie z 23 marca podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do "akumuluj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 58,61 zł z 66,70 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji PKN Orlen wyniósł 52,58 zł. Na zamknięciu piątkowej sesji za jedną akcję płockiego koncernu płacono 52,24 zł.

Analitycy BM mBank zastrzegają, że wobec ogromnej zmienności kluczowych parametrów makro (ceny węglowodorów, kurs USD/PLN) i niepewności związanej z paraliżem światowej gospodarki, opracowanie nowego bazowego scenariusza w modelu wyceny PKN Orlen jest niezwykle trudne i może być obarczone dużym błędem.

"Nasze dotychczasowe estymacje uwzględniały już dość konserwatywny scenariusz cyklicznego pogorszenia makro w rafinerii i petrochemii, a przecena ropy i gazu (ceteris paribus) powinna strukturalnie poprawiać sytuację w tych sektorach (dyferencjał U/B, koszty zużyć własnych), podobnie jak osłabienie PLN. Oczywiście równocześnie mamy do czynienia z szokiem popytowym i perspektywą globalnej recesji, co staramy się uwzględnić w spadku wolumenów produkcji (od -5 do -15 proc. w zależności od segmentu), czy poziomie sprzedaży i marżowości sieci stacji benzynowych" - napisano w raporcie.
"Dodatkowo wskazujemy na potencjalne uwolnienie 5 mld zł z kapitału obrotowego, bezpieczny bilans (0,7x EBITDA nawet z uwzględnieniem 4 mld PLN leasingu) i szansę na bardziej konserwatywne podejście zarządu do planów inwestycyjnych, w tym akwizycji" - dodano. Depesza jest skrótem rekomendacji BM mBanku dla PKN Orlen. Jej autorem jest Kamil Kliszcz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 23 marca o godzinie 8:25.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE