ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zła jakość powietrza w Warszawie-Śródmieściu
29.03.2020r. 13:46

W stołecznym Śródmieściu utrzymuje się w niedzielę wysokie zanieczyszczenia powietrza - wynika z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zalecane jest ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności na wolnym powietrzu.

Pomiary przeprowadzone w południe przez stację pomiarową przy Alei Niepodległości w Warszawie wskazują na zły indeks jakości powietrza. Stężenie pyłów PM10 wynosi 138,4 µg/m3 przy dopuszczalnym poziomie 50 µg/m3. Z kolei stężenie pyłów PM2,5 wynosi 93,4 µg/m3, przy dopuszczalnej granicy 25 µg/m3.

W sytuacji występowania złego indeksu jakości powietrza GIOŚ rekomenduje, aby osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci unikały przebywania na wolnym powietrzu. "Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego" - wskazuje na stronie internetowej GIOŚ.

Jeszcze w piątek biuro prasowe stołecznego ratusza informowało, że nie zarejestrowano w ostatnich dniach wyraźnych zmian jakości powietrza. Jak wskazywał wówczas warszawska magistrat, poziom stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu był umiarkowany - oscylował w okolicach ok 70 µg/m3.
W bieżącym miesiącu w Warszawie największe stężenia zanieczyszczeń odnotowano 17 marca na stacji pomiarowej przy al. Niepodległości - wynosiło prawie 107 µg/m3. Według ratusza do tych wyników oprócz pogody i emisji z kominów przyczynił się również tzw. "unos wtórny", tj. wzbijanie pyłów w powietrze przez pojazdy jeżdżące po warszawskich ulicach.

Monitoring jakości powietrza w Warszawie opiera się na danych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym ze stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 29.03.2020r. 18:43
Już widać doskonale, że normy są po to aby wzbudzać panikę. Wyobrażacie sobie, że zejdziemy w normalnym... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE