ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wydobycie węgla w Rosji nie uległo na razie redukcji
31.03.2020r. 12:25

Według danych wydobycia węgla w Rosji, negatywny trend związany z pandemią koronawirusa na razie nie został odnotowany - czytamy w BiznesAlert.pl.

Informacje z początku marca, do których dotarł Kommiersant pokazują, że dostawy węgla z regionu wydobywczego Kuzbass nie uległy redukcji. Większość kontraktów jest w formule długoterminowej, a klienci nie wprowadzili ograniczeń w jego odbiorze.

Sytuacja może jednak ulec zmianie w związku z taniejącym gazem ziemnym oraz ropą naftową, które mogą wyprzeć węgiel z produkcji energii.

Według danych z pierwszego marca, magazyny węgla utrzymywały zapasy na poziomie 22,6 mln ton, co oznacza wzrost o 9,2 procent w stosunku do marca ubiegłego roku. Jednak w porównaniu do 23,6 mln ton w styczniu i 23 mln ton w lutym, został odnotowany systematyczny spadek.
Eksport węgla na rynek dalekowschodni wyniósł 4,1 mln. ton w lutym, czyli 258 tys. ton mniej niż przed rokiem, jednak o 300 tys. więcej niż w styczniu. Rosyjski eksport węgla wzrósł ze względu na powodzie w Australii i zmniejszoną podaż w Stanach Zjednoczonych. Zmniejszenie wydobycia węgla w Chinach z powodu pandemii koronawirusa również spowodowało niedobór surowca na rynku.

Według szacunków Argus, światowy popyt na węgiel spadnie w najbliższych miesiącach ze względu na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej zarówno w Europie, jak i w Azji. Ponadto gwałtowne obniżenie cen ropy doprowadzi do spadku cen gazu w Europie i Azji w ramach kontraktów długoterminowych, co znacznie osłabi pozycję węgla w rywalizacji międzypaliwowej. Teraz ceny spot gazu w Europie spadły już poniżej 85 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant/Argus , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE