ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koniec modernizacji elektrowni jądrowej Darlington 2 w Kanadzie
31.03.2020r. 13:14

Ontario Power Generation (OPG) zakończyła modernizację bloku nr 2 w elektrowni jądrowej Darlington w Kanadzie i może rozpocząć proces ponownego uruchomienia reaktora. Firma opóźni remont Darlington 3, który był planowany w maju, w ramach działań mających na celu zapewnienie stabilnych dostaw energii elektrycznej podczas kryzysu COVID-19.

Darlington 2 to pierwszy z czterech ciśnieniowych kanałowych reaktorów ciężkowodnych (PHWR) typu Candu o mocy 878 MWe, poddanych modernizacji w ramach projektu o wartości 12,8 miliarda CAD (9 miliardów USD), który pozwoli na funkcjonowanie elektrowni przez dodatkowe 30 lat. Prace polegają m.in. na wymianie 480 kanałów paliwowych oraz szczegółowej kontroli wnętrza zbiornika reaktora (kalandrii). Modernizacja Darlington 2 rozpoczęła się w październiku 2016 r., a ponowny montaż reaktora w czerwcu 2018 r.

"W imieniu wszystkich pracowników OPG, partnerów projektu i dostawców chcę podziękować naszemu zespołowi ds. modernizacji za ukończenie ostatnich etapów przebudowy bloku 2 w niespotykanych i nadzwyczajnych okolicznościach" - powiedział prezes i dyrektor generalny OPG Ken Hartwick. "Zespół kontynuował bezpieczną i rzetelną pracę, jednocześnie zarządzając zmianami wymaganymi w wyniku pandemii COVID-19" - dodał.

Ponowne uruchomienie reaktora będzie podlegało zatwierdzeniu przez Kanadyjską Komisję ds. Bezpieczeństwa Jądrowego oraz wymagało przeprowadzenia tej operacji w bezpieczny sposób, biorąc pod uwagę obecny kryzys COVID-19, podała dyrekcja firmy.
OPG jest największym producentem energii elektrycznej w prowincji Ontario, a jego reaktory produkują również izotop kobalt-60, który jest używany do sterylizacji wyrobów medycznych jednorazowego użytku, takich jak strzykawki, rękawiczki, implanty i narzędzia chirurgiczne.

"Firma OPG podejmuje również kroki w celu zapewnienia stabilnych dostaw czystej energii elektrycznej podczas kryzysu COVID-19, aby utrzymać zasilanie w szpitalach, gospodarstwach domowych i w obiektach infrastruktury krytycznej" - przekazał rzecznik firmy. W ramach tych działań operator będzie nadal utrzymywać pracę Darlington 3 i tymczasowo opóźni planowane rozpoczęcie jego remontu. "W najbliższych tygodniach zespół projektowy Darlington 3 określi termin wznowienie projektu modernizacji bloku, zapewniając dostępność niezbędnych zasobów i materiałów. Krytyczne inicjatywy, takie jak zakończenie remontu Darlington 2 i przygotowania do wiosennej odwilży, kontynuowane będą zgodnie z planem"- dodał rzecznik.

Remont Darlington 1 ma się rozpocząć w 2021 r., a jednostki 4 w 2023 r. Cały projekt modernizacji ma zostać zakończony w 2026 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE