ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW notuje spadek produkcji węgla, bez wpływu na realizację kontraktów
31.03.2020r. 21:40

Jastrzębska Spółka Węglowa zanotowała spadek produkcji węgla z powodu zmiany organizacji pracy wynikającej z epidemii koronawirusa, ale ocenia, że nie ma to wpływu na bieżącą realizację kontraktów handlowych - podała JSW w komunikacie. Spółka ma informacje o ograniczeniach realizacji zobowiązań kontraktowych przez odbiorców.

JSW podała, że w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęła szereg działań prewencyjnych oraz wzmacniających bezpieczeństwo pracowników oraz wdraża plan awaryjny obejmujący działania dla zapewnienia ciągłości operacyjnej.

Spółka m.in. zmieniła organizację czasu pracy we wszystkich kopalniach i wprowadziła od 23 marca 2020 roku trzyzmianowy system pracy w miejsce czterozmianowego, w celu maksymalnego ograniczenia kontaktów pracowników.

"Zmiana organizacji pracy, jak również duży poziom absencji sięgający powyżej 30 proc. miały wpływ na poziom produkcji węgla, który w ujęciu tydzień do tygodnia spadł o około 40 proc." - napisano w komunikacie.

"W ocenie zarządu spółki, spadek produkcji nie ma jednak wpływu na gotowość JSW do bieżącej realizacji zawartych kontraktów handlowych, w tym również dostaw węgla do koksowni należących do grupy JSW, ponieważ zapasy węgla pozwalają na bieżącą realizację tych kontraktów. Podobnie poziom produkcji i zapasy koksu są wystarczające do wykonania kontraktów w segmencie koksowym" - dodano.
JSW poinformowała, że w ostatnim okresie do spółki napływają informacje dotyczące ograniczeń realizacji zobowiązań kontraktowych przez odbiorców, w tym w wyniku ogłoszenia przez nich siły wyższej.

"Dużym czynnikiem ryzyka, który może zakłócić lub też uniemożliwić działalność grupy JSW może być ograniczenie transportu kolejowego lub morskiego" - podała JSW.

Jak podała grupa, rzeczywista skala przyszłych skutków epidemii koronawirusa COVID-19 i ich wpływu na działalność oraz na sytuację finansową, operacyjną i perspektywy grupy JSW jest obecnie nieznana i niemożliwa do oszacowania.

"Zarząd JSW zapewnia, że na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji związanej z utrzymującymi się skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa i ich wpływu na działalność spółki i grupy JSW oraz podejmuje wszelkie możliwe działania, których celem jest minimalizacja wpływu negatywnych skutków pandemii i zapewnienie ciągłości działania grupy JSW" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE