ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny spotowe gazu na europejskich giełdach są niższe niż w zachodnich częściach Rosji
01.04.2020r. 11:33

Ceny spotowe gazu notowane na europejskich giełdach są niższe niż te w zachodnich częściach Rosji ze względu na ciepłą zimę w Europie, rekordowe zapasy gazu w magazynach oraz zwiększające się dostawy LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ceny gazu na europejskich giełdach oscylują w granicach 80 dolarów za tysiąc metrów sześciennych i cały czas spadają. W przypadku regionów wysuniętych najbardziej na zachód Rosji, czyli Obwód Smoleński i Leningradzki (nie licząc Obwodu Królewieckiego), cena gazu wynosi 59 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Po doliczeniu do tej kwoty cło eksportowe w wysokości 30 procent ostateczna cena wyniosłaby 85 dolarów, co oznacza, że przewyższałaby te na europejskich rynkach spot.
Im bardziej region wysunięty jest na zachód Rosji, tym cena gazu jest wyższa przez konieczność transportu gazu ze złóż znajdujących się w Syberii Zachodniej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE