ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE spodziewa się spadku EBITDA w 2020 w en. konwencjonalnej, ciepłownictwie, obrocie
02.04.2020r. 10:41

PGE spodziewa się spadku EBITDA w 2020 roku w segmentach energetyki konwencjonalnej, ciepłownictwa, obrotu - poinformował wiceprezes Paweł Strączyński. Spółka liczy na stabilną EBITDA w obszarze dystrybucji.

"W energetyce konwencjonalnej liczymy się ze spadkiem EBITDA, a sytuacja, która ma miejsce dodatkowo dzisiaj, czyli wpływ koronawirusa i stanów związanych z epidemią negatywnie oddziałują na sektor. (...) Kluczowy będzie czas trwania ograniczeń" - powiedział wiceprezes podczas wideokonferencji.

Poinformował, że w marcu, w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, zużycie energii znacząco spadło.

Jak dodał, wynik segmentu OZE zależeć będzie od czynników pogodowych.

"Jeśli utrzyma się wpływ koronawirusa i spadku zużycia energii, to odbije się to też na EBITDA w OZE" - powiedział.

Spółka spodziewa się też niższej EBITDA w segmentach obrotu (przewiduje pogorszenie sytuacji odbiorców w związku z kryzysem) i ciepłownictwa.
"W dystrybucji spodziewamy się EBITDA na podobnym poziomie. Nie spodziewamy się negatywnych zdarzeń z wyjątkiem wpływu koronawirusa" - powiedział.

Raportowany wynik EBITDA grupy PGE w 2019 roku wyniósł 7,14 mld zł i był 12 proc. wyższy rdr. EBITDA powtarzalna spadła o 1 proc. rdr do 6,64 mld zł.

EBITDA segmentu Energetyki Konwencjonalnej wyniosła 2,9 mld zł i była o 37 proc. wyższa rdr. Segment Dystrybucji wypracował wynik EBITDA na poziomie 2,3 mld zł, o 6 proc. niższy rdr.

EBITDA segmentu Ciepłownictwa wzrosła o 39 proc. i osiągnęła poziom 1,2 mld zł. Energetyka Odnawialna osiągnęła 517 mln zł EBITDA, czyli 12 proc. więcej niż w 2018 r.

Wynik segmentu Obrotu był o 23 proc. wyższy w skali roku i wyniósł 280 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE