ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Grzegorczyk: Tauron widzi potrzebę zmian rynkowych i organizacyjnych w sektorze energetycznym
02.04.2020r. 12:37

Tauron widzi potrzebę zmian rynkowych i organizacyjnych w sektorze energetycznym w celu sprostania nowych wymogom i regulacjom - poinformował prezes spółki Filip Grzegorczyk. Tauron prowadzi analizy, jak powinien ten sektor wyglądać.

"Jest potrzebna zmiana w sektorze energetycznym zarówno pod kątem rynkowym, jak i organizacyjnym. Wynika to przede wszystkim z tego, że obecny kształt rynku i podział na konkretne firmy był tworzony w zupełnie innych okolicznościach i dawno temu, w 2006 roku. Dzisiaj sektor mierzy się z takimi wyzwaniami, jak Green Deal promowany przez Komisję Europejską, nową strukturą rynku, nowymi wymogami" - powiedział Grzegorczyk podczas czwartkowej konferencji prasowej.

"W tym kontekście ze zrozumieniem podchodzimy do wyrażonej przez akcjonariusza dominującego intencji wpisania się w te wyzwania" - dodał.

Filip Grzegorczyk poinformował, że Tauron jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych, szczególnie ostatnio w sytuacji awaryjnej, jaką jest pandemia koronawirusa.
Prezes wskazał, że każda grupa energetyczna, w tym Tauron, dokonuje różnego typu analiz, badań, symulacji, projekcji dotyczących tego, jak powinien wyglądać sektor i jak można zoptymalizować jego funkcjonowanie.

"To, że takie analizy są podejmowane również na szczeblu akcjonariusza dominującego, nie może budzić jakichkolwiek wątpliwości ani kontrowersji" - ocenia Grzegorczyk.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE