ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron przymierza się do kolejnych przejęć w sektorze OZE
02.04.2020r. 12:48

Grupa Tauron planuje rozwój OZE, tak aby w spółce 2/3 wszystkich mocy produkcyjnych stanowiły źródła zero i niskoemisyjne. Spółka zakłada także obniżenie emisji CO2 o 50 procent do 2030 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Prezes Grupy Tauron powiedział, że wyniki spółki za 2019 rok były lepsze od oczekiwań rynku. - Odnotowaliśmy rekordowe nakłady inwestycyjne. W 2019 roku przychody ze sprzedaży energii elektrycznej zwiększyły się o osiem procent rok do roku do 20 mld zł. Większe przychody ze sprzedaży energii to efekt wyższych cen energii na rynku hurtowym i detalicznym. Nakłady inwestycyjne sięgnęły czterech miliardów złotych czyli o osiem procent więcej niż w 2018 roku.

W 2019 roku stabilny poziom wolumenu dystrybucji był efektem wzrostu zużycia energii przez średnie przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe. Zostało wyprodukowanych 14 Twh energii, a w sektorze OZE został odnotowany 60-procentowy wzrost produkcji energii z OZE. - To efekt nabycia pięciu farm wiatrowych o mocy 180 MW oraz lepszych warunków wietrznych i hydrologicznych. W wydobyciu węgla, Tauron odnotował poziom 20 tys. ton na dobę z trzech zakładów górniczych - powiedział.
Grzegorczyk przyznał, że planuje rozwój OZE, tak aby w spółce 2/3 wszystkich mocy produkcyjnych stanowiły źródła zero i niskoemisyjne. - Pierwszym etapem strategii zielonego zwrotu był zakup pięciu farm wiatrowych na północy o mocy 180 MW. Podwoiliśmy moce wiatrowe w grupie. Koszt inwestycji to 137 mln euro. Poza tym wygraliśmy procesy sądowe o wartości 500 mln zł. Nabyte aktywa zwiększą EBITDA o sto milionów złotych rocznie. Inwestycje przyniosły 58 mln zł dodatkowej EBITDA. Analizujemy kolejne akwizycje na rynku. Chcemy rozwijać farmy na własnym terenie. Nabyliśmy także farmę fotowoltaiczną w Choszcznie o mocy 6 MW. W marcu podpisaliśmy umowę z Polskim Funduszem Rozwoju dot. finansowania rozwoju farm wiatrowych na lądzie i morzu oraz fotowoltaicznych. Każda inwestycja będzie mogła uzyskać do 50 mln zł wsparcia - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE