ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koncern naftowy Whitling Petroleum złożył wniosek o bankructwo
02.04.2020r. 13:10

Firma Whitling Petroleum złożyła wniosek o bankructwo w związku z niespotykanie niskimi cenami ropy naftowej na rynkach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Whitling Petroleum było kiedyś największą firmą naftową w Dakocie Północnej, drugim pod względem wielkości wydobycia ropy w Stanach Zjednoczonych. Niskie ceny ropy, które doprowadziły do jego bankructwa, są efektem pandemii koronawirusa i związanym z nią spadkiem popytu na surowiec oraz wojną cenową na rynkach ropy pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską. Amerykański boom łupkowy w ciągu ostatnich trzech lat zwiększył krajowe wydobycie ropy do rekordowej wartości około 13 milionów baryłek dziennie, ale inwestorów zniechęcają niskie zyski.

Wycena Whitling Petroleum na rynku skurczyła się do 32 milionów dolarów, z rekordowych 15 miliardów dolarów w 2011 roku, kiedy inwestorzy odkrywali rozwijający się sektor łupków. Na dzień 31 grudnia Whiting miał 2,8 miliarda dolarów długu i ponad 585 milionów dolarów gotówki w bilansie. W pierwotnych planach na 2020 rok, Whitling miało wydobyć 42 miliony baryłek ropy i nie spodziewało się większych zakłóceń dla dostawców, partnerów i pracowników. Analitycy przewidują, że turbulencje na rynkach potrwają jeszcze kilka miesięcy.
Nie jest to pierwsza amerykańska firma naftowa, która obecnie znajduje się w ciężkiej sytuacji. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Chesapeake Energy Corp, firma zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem ropy i gazu, zatrudniła doradców ds. restrukturyzacji zadłużenia z powodu obecnych cen na rynku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE