ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dąbrowski: Wydłużenie koncesji dla Turowa oznacza wzrost bezpieczeństwa energetycznego
02.04.2020r. 13:14

- Przedłużenie koncesji kopalni Turów na Dolnym Śląsku oznacza bezpieczeństwo energetyczne i stabilne źródło dochodów. Będziemy w to inwestować - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Prezes podkreślił, że koncesja odkrywki w Turowie została przedłużona o kolejne sześć lat. PGE będzie starać się jednak o wydłużenie tego okresu do czasu sczerpania złoża, a więc do 2044 roku. Biorąc pod uwagę obawy środowiskowe podkreślił, że koncesja została przedłużona zgodnie z prawem krajowym i UE. - Prowadziliśmy konsultacje ze stroną czeską i niemiecką. Analizy pokazują, że odkrywka nie powoduje "odwodnienia" po stronie czeskiej. Budujemy także ekrany ochronne - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE