ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prawie 5,8 tys. kontroli palenisk w Krakowie w sezonie grzewczym 2019/2020
02.04.2020r. 14:06

Prawie 5,8 tys. kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w minionym, trwającym siedem miesięcy sezonie grzewczym - poinformowała w czwartek straż miejska w Krakowie.

Zgodnie z przekazanymi mediom danymi, od września 2019 do marca 2020 r. strażnicy odnotowali 368 wykroczeń, nałożyli 92 mandatów karnych na kwotę 23,5 tys. zł, przygotowali 267 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 9 osób.

"Ujawniane zdarzenia były najczęściej kierowane do sądu, ponieważ dotyczyły przypadków trudnych i skomplikowanych, związanych często z niejednoznacznymi sytuacjami prawnymi, własnościowymi oraz wywłaszczeniowymi" - napisała Edyta Ćwiklik ze straży miejskiej.
Zakaz spalania węgla i drewna w Krakowie został wprowadzony uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego i obowiązuje od 1 września 2019 r. W instalacjach grzewczych dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych, tj. gazu ziemnego wysokometanowego, zaazotowanego lub lekkiego oleju opałowego.

Osoby ignorujące przepisy uchwały antysmogowej były pouczane, otrzymywały mandaty karne w wysokości od 20 do 500 zł lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, który mógł nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE