ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PERN przygotował antykryzysowy pakiet ułatwień dla wykonawców inwestycji
02.04.2020r. 14:51

PERN przygotował antykryzysowy pakiet ułatwień dla podmiotów realizujących inwestycje na rzecz tej spółki. Chodzi m.in. o możliwość zmian w umowach, które obejmowałyby, np. skrócenie terminów płatności faktur czy maksymalne przyspieszenia przelewów - podał w czwartek PERN.

Informując o pakiecie antykryzysowym dla wykonawców robót budowlanych, spółka wyjaśniła, że zainteresowane nim podmioty powinny przesłać stosowną prośbę na wskazany adres e-mail z podaniem numeru umowy, której pakiet ma dotyczyć.

"Skrócenie terminów płatności faktur, maksymalne przyspieszenie przelewów czy pomoc w płatnościach za dostarczane w ramach umów maszyny i urządzenia - to tylko niektóre elementy programu wsparcia dla firm realizujących roboty budowlane na rzecz PERN. Spółka przygotowała propozycje zmian zapisów w umowach" - oznajmił PERN w czwartkowym komunikacie.

Jak podkreśliła spółka, na wniosek firmy wykonującej roboty budowlane może ona np. przyspieszyć terminy płatności faktur, wprowadzić częstsze płatności w oparciu o zaktualizowany harmonogram, czy pomóc w realizacji płatności za dostarczane maszyny i urządzenia potrzebne do wykonania umowy.

"Epidemia koronawirusa jest dużym wstrząsem dla gospodarki światowej, w tym także dla polskiej. Rozumiemy, że jest to także trudny okres dla naszych partnerów biznesowych, którzy pracują dla nas. Dlatego chcemy maksymalnie uprościć i przyspieszyć obieg dokumentów i pieniądza by ulżyć im w tym szczególnym momencie" - oświadczył prezes PERN Igor Wasilewski, cytowany w komunikacie spółki.

PERN przypomniał, iż "realizuje ambitny program inwestycyjny i remontowy", który obejmuje budowę "infrastruktury radykalnie wzmacniającej bezpieczeństwo energetyczne państwa w obszarze ropy i paliw". Spółka zaznaczyła, że wśród strategicznych przedsięwzięć "projektu Megainwestycji" powstają tam nowe zbiorniki na ropę naftową i paliwa oraz rurociągi - surowcowy z Gdańska do Płocka i paliwowy z Boronowa do Trzebini.
PERN to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Spółka ma w całym kraju bazy ropy naftowej, w tym największe tego typu w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem i w Adamowie przy granicy z Białorusią, a także bazy paliwowe. PERN zarządza również Morskim Terminalem Naftowym w Gdańsku, służącym m.in. do rozładunku i składowania surowca dostarczanego do Polski tankowcami.

Z końcem 2019 r. PERN zapowiedział, że łączny plan inwestycji i remontów zatwierdzony tam przez Walne Zgromadzenie wyniesie ponad 1 mld zł w 2020 r., natomiast zaktualizowane plany nakładów inwestycyjnych w latach 2018-22 to ok. 3,1 mld zł - wcześniej spółka podawała 2,7 mld zł.

W listopadzie 2017 r. Rada Ministrów przyjęła dokument "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym", zgodnie z którym PERN ma wspierać dywersyfikację dostaw ropy do Polski, a także pełnić "wiodącą rolę" w składowaniu tego surowca oraz paliw, "zajmując się bilansowaniem całego systemu magazynowego", w tym rozbudową pojemności magazynowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE