ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółka JSW Koks unieważniła przetarg na modernizację baterii w Dąbrowie Górniczej
02.04.2020r. 16:19

Należąca do grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej spółka JSW Koks unieważniła przetarg, który miał wyłonić generalnego realizatora modernizacji baterii koksowniczej nr 4 w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Firma podkreśla, że nie oznacza to rezygnacji z tej kluczowej inwestycji.

"Przyczynami unieważnienia postępowania przetargowego są m.in. znaczące przekroczenie budżetu zamawiającego, a także obecna, niestabilna oraz dynamicznie zmieniająca się, sytuacja rynkowa - zarówno z uwagi na uwarunkowania handlowe, gospodarcze jak i wpływu pandemii koronawirusa" - poinformował w czwartek PAP rzecznik spółki Roman Brańka.

Wyceniana wcześniej na niespełna 350 mln zł modernizacja baterii nr 4 w koksowni w Dąbrowie Górniczej należy do kluczowych inwestycji planowanych w koksowniczej części grupy JSW. Efektem przedsięwzięcia ma być obniżenie kosztów produkcji, zmniejszenie uciążliwości dla środowiska oraz poprawa jakości wytwarzanego koksu. Po remoncie instalacja ma być jedną z najnowocześniejszych w światowym koksownictwie.

Rzecznik JSW Koks zapewnił, że unieważnienie przetargu nie oznacza rezygnacji z tej inwestycji, która jest nie tylko istotnym elementem strategii Grupy Kapitałowej JSW, ale także ważnym przedsięwzięciem w ramach rządowego Programu dla Śląska.
"Firma będzie poszukiwać skutecznych rozwiązań umożliwiających realizację tego ważnego projektu, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania zakładanego budżetu oraz lat realizacji założonych strategii Grupy Kapitałowej JSW na lata 2020-2030" - poinformował Roman Brańka.

Modernizacja dąbrowskiej baterii jest istotna m.in. dla zachowania zdolności produkcyjnych JSW Koks, a także ze względu na planowane do wdrożenia rozwiązania technologiczne, techniczne i proekologiczne, dające większe możliwość większego wykorzystania rodzimego węgla koksowego, wydobywanego w kopalniach JSW.

Jak wcześniej informowano, JSW Koks zamierza w kolejnych latach utrzymać stabilną produkcję koksu na poziomie ok. 3,5 mln ton rocznie. Zatrudniająca ok. 2,4 tys. osób firma to podmiot skupiający aktywa koksownicze Jastrzębskiej Spółki Węglowej, złożony z dawnego Kombinatu Koksochemicznego w Zabrzu (z koksowniami w Zabrzu i Radlinie) oraz Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Produkcja koksu należy do strategicznych obszarów działania grupy JSW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE