ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku obniżył rekomendację dla JSW
02.04.2020r. 16:32

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 27 marca, obniżyli rekomendację dla JSW do "sprzedaj" z "trzymaj". Wycena akcji spółki została obniżona do 9,78 zł z 15,34 zł wcześniej.

W dniu wydania raportu kurs akcji JSW wynosił 12,85 zł.

"Wygaszenie produkcji przez europejskich producentów samochodów (VW, PSA, Daimler, BMW) negatywnie przekłada się na popyt na stal (transport zużywa około 25 proc. światowej produkcji stali). Dodatkowo oczekiwana zwiększona absencja pracowników budowalnych będzie się przekładać na opóźnienia realizacji inwestycji (40 proc. światowej produkcji stali). W efekcie europejscy producenci stali podejmują radykalne kroki redukcji obłożenia mocy produkcyjnych (Arcelor, Salzgitter, ThyssenKrupp) oraz opóźniają ponowne włączenie wyłączonych hut (przykład wielkiego pieca w Krakowie)" - napisano w raporcie.

Analitycy oczekują, że trudna sytuacja na europejskim rynku stali utrzyma się co najmniej do końca I połowy 2020 r., a pod presją znajdą się zarówno ceny koksu, jak i wolumeny sprzedaży.

"Naszym zdaniem JSW w 2020 roku będzie zmuszone do ograniczenia wolumenu produkcji węgla ogółem do 14,2 mln ton (-4 proc. rdr i -7 proc. vs. wcześniejsze prognozy) oraz sprzedawania węgla koksowego z około 5 proc. dyskontem do rynku (w całym roku zakładamy 150 USD/t; ceny sprzedaży w 2020 roku nieco wyższe niż wcześniej zakładaliśmy przez sprzyjający kurs USD/PLN)" - podano.
Ograniczenie popytu ze strony hut oraz spadek popytu na węgiel od elektrowni może - zdaniem analityków - spowodować wzrost zapasów węgla do 2,5 mln ton na koniec roku (praktycznie cała pojemność składowisk; +100 proc. vs. dotychczasowe założenia).

"W rezultacie oczekujmy, że przy wyniku EBITDA na poziomie 600 mln zł przepływ gotówki z działalności operacyjnej spadnie do jedynie 100 mln zł, a wartość wolnych przepływów (FCF) spadnie do -1,6 mld zł. W takim scenariuszu Grupa zakończy rok 2020 z zadłużeniem netto na poziomie 390 mln zł" - podało BM mBanku.Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE