ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom ograniczył wydobycie gazu do poziomu z 2016 r.
02.04.2020r. 17:37

Gazprom ogranicza wydobycie od stycznia br., co jest spowodowane wyjątkowo ciepłą zimą oraz koniecznością zapełnienia magazynów gazu - czytamy w "BiznesAlert.pl'.


Spadek rdr wyniósł 6,5 proc. w styczniu, 5,3 proc. w lutym i 18 proc. w marcu.

Według danych Centralnego Departamentu Wysyłek Paliw, wydobycie gazu wyniosło 38,3 mld m sześc. Jest to najniższy wynik od marca 2016 r., kiedy to Gazprom wydobył 34,85 mld m sześc. gazu.

W całym pierwszym kwartale 2020 r. wydobycie gazu w ujęciu nominalnym spadło o 13,7 mld m sześc. względem pierwszego kwartału 2019 r.
Wraz ze spadkiem produkcji, zmniejsza się eksport gazu. Według danych, marcowy eksport surowca poza państwa WNP spadł do 13 mld m sześc. W marcu 2019 r. ten eksport wyniósł 16,08 mld m sześc.

Tranzyt przez terytorium Ukrainy w dalszym ciągu nie spełnia założeń nowej umowy przesyłowej pomiędzy Gazpromem a Naftogazem. W pierwszym kwartale Gazprom zmniejszył przesył gazu przez Ukrainę o 53 proc. względem pierwszego kwartału w 2019 r. do wartości nominalnej 11,1 mld m sześc. - informuje "BiznesAlert.pl".

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE