ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w harmonogramach budowy nowych reaktorów jądrowych w Wielkiej Brytanii przez koronawirusa
03.04.2020r. 09:03

Przedsiębiorstwa realizujące projekty budowy elektrowni jądrowych w Wielkiej Brytanii podjęły działania w odpowiedzi na COVID-19. Firma EDF Energy zmniejszyła liczbę pracujących w Hinkley Point C w Somerset oraz oświadczyła, że złożenie wniosku w sprawie budowy elektrowni jądrowej o wartości 14 mld funtów (17,4 mld USD) w Sizewell C zostanie przesunięte o "kilka tygodni". Z powodu epidemii przedłużono również o 5 tygodni pierwszy etap konsultacji w sprawie projektu nowej elektrowni jądrowej HPR1000 w Bradwell-on-Sea w Essex.

EDF miało także do końca marca złożyć wniosek do Inspektoratu Planowania o uzyskanie pozwolenia na przedsięwzięcie sklasyfikowane jako projekt infrastrukturalny o znaczeniu krajowym (Development Consent Order - DCO). Zostanie to teraz wstrzymane, aby dać więcej czasu na zarejestrowanie się chętnym do udziału w konsultacjach społecznych. "Pomoże to zapewnić społeczności lokalnej wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z wnioskiem i uczestnictwo w dyskusjach nad nim" - poinformowało EDF Energy.

EDF współpracuje z Inspektoratem Planowania odnośnie sposobu wdrożenia nowych ustaleń. "Jesteśmy gotowi złożyć wniosek, ale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w Suffolk, w tym władze lokalne, dostosowuje się do nowych okoliczności powstałych w wyniku kryzysu związanego z wybuchem epidemii" - powiedział Humphrey Cadoux-Hudson, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju Jądrowego EDF. "Przesuniemy zgłoszenie wniosku o kilka tygodni, a po jego złożeniu przedłużymy okres rejestracji, aby ułatwić uczestnictwo wszystkich chętnych" - dodał. EDF podkreśla jak ważne jest, aby proces planowania był kontynuowany. aby w przypadku zatwierdzenia projektu Sizewell C mógł on odegrać swoją rolę w powrocie do normalności Wielkiej Brytanii po zakończeniu kryzysu.

Decyzja została z zadowoleniem przyjęta przez Przewodniczącego Rady hrabstwa Suffolk, Matthew Hicksa i Przewodniczącego Rady East Suffolk, Steve'a Gallanta. "Zarówno Rada Hrabstwa Suffolk, jak i Rada East Suffolk zgadzają się, że jest to właściwa decyzja EDF Energy w tej sytuacji. Uważamy, że nie ma innego wyboru w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, ponieważ skupiamy się na walce ze skutkami COVID-19 w całym Suffolk ", głosi wspólne oświadczenie.

Przedłużono konsultacje w sprawie Bradwell B.

China General Nuclear (66,5%) i EDF Energy (33,5%), które wspólnie realizują projekt elektrowni jądrowej Bradwell B w Essex również ogłosiły decyzję o przedłużeniu konsultacji publicznych o pięć tygodni do środy 1 lipca 2020 r. Dzięki tej decyzji społeczność lokalna będzie mieć więcej czasu na zapoznanie się z propozycjami i zgłoszenie uwag.
"Obecnie wydaje się prawdopodobne, że wysiłki na rzecz ochrony społeczeństwa będą przez pewien czas kontynuowane, a my oczywiście rozumiemy, że teraz musi to być priorytet", powiedział Alan Raymant, Dyrektor Generalny Bradwell B. "Musimy znaleźć nowe sposoby angażowania społeczeństwa w projekty budowy infrastruktury krytycznej takiej, jak Bradwell B, aby mogły być one w dalszym ciągu realizowane bo celem jest zapewnienie dostaw niskoemisyjnej energii elektrycznej" - dodał.

Bradwell B powiedział także, że wprowadzane są innowacyjne sposoby udziału w konsultacjach publicznych np. online i przez telefon. Stworzono np. interaktywną stronę internetową i wirtualną wystawę. Bradwell B oferuje ponadto możliwość rezerwacji 20-minutowych sesji pytań i odpowiedzi z wybranymi ekspertami.

W Essex miały się rozpocząć w tym miesiącu badania lokalizacyjne. Bradwell B poinformował w zeszłym tygodniu, że nadal są one planowane, jednak monitoruje sytuację dotyczącą COVID-19 i postępuje zgodnie z wytycznymi określonymi przez Public Health England. W związku z tym szczegóły dotyczące badań mogą ulec zmianie.

Zmniejszenie liczby pracowników w Hinkley Point C

Budowa przez EDF elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Somerset również napotyka ograniczenia, które mogą opóźnić realizację projektu. Firma EDF poinformowała w zeszłym tygodniu, że zmniejsza o połowę liczbę pracowników, z czego o około 2000 pracowników na placu budowy jednak w komunikacie podkreślono, że "krytyczne prace nad częściami jądrowymi projektu" będą na razie kontynuowane. "Utrzymanie konstrukcji w nienaruszonym stanie jest niezbędne dla projektu o tak wielkim znaczeniu dla kraju i branży. Projekt ten odgrywa kluczową rolę w pomaganiu Wielkiej Brytanii w osiągnięciu celu zera emisji netto", oświadczyła spółka.
Nuclear Engineering International , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE