ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Radni Płocka zajmą się planem budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych
03.04.2020r. 15:46

Projekt uchwały dotyczącej przyjęcia planu budowy w Płocku (Mazowieckie) ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych mają rozpatrzyć tamtejsi radni na najbliższym posiedzeniu, zwołanym na 9 kwietnia. Według planu, na koniec 2020 r. na terenie miasta ma być 60 punktów ładowania.

Celem opracowania planu budowy w Płocku ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest rozbudowa infrastruktury w tym obszarze, a w konsekwencji przyczynienie się do zwiększenia tam liczby samochodów elektrycznych - wyjaśniono w dokumentacji do projektu uchwały, którą w piątek opublikował Urząd Miasta.

Podkreślono przy tym, że projekt wpisuje się w założenia Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce, który przewiduje udział administracji samorządowej w rozwoju tego segmentu. Zwrócono przy tym uwagę, że obowiązek opracowania planów budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych wynika z ustawy ze stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (UEPA).

W dokumentacji do projektu uchwały przypomniano m.in., że w Płocku na koniec 2019 r. funkcjonowały 4 punkty ładowania pojazdów elektrycznych na stacji PKN Orlen. Wskazano jednocześnie, iż minimalna liczba takich punktów - co jest wymogiem ustawowym dla wszystkich miast o podobnej wielkości, liczbie mieszkańców i samochodów - powinna wynosić 60 na koniec 2020 r. Zgodnie z planem do osiągnięcia w tym czasie, na terenie miasta funkcjonować ma 29 stacji ładowania pojazdów elektrycznych uruchamianych przez różne podmioty, w tym np. OSD Energa.

"Na dzień 31 grudnia 2020 r. w ogólnodostępnych stacjach ładowania w Płocku będzie zainstalowanych 60 punktów ładowania, zgodnie z wymogiem określonym w art. 60.1. UEPA" - zadeklarowano w dokumentacji opublikowanej przez tamtejszy Urząd Miasta. Wyjaśniono przy tym, że nowe płockie stacje wyposażone mają być standardowo w dwa punkty ładowania o mocy nominalnej 22 kW; obecnie na stacji PKN Orlen 3 z 4 punktów ładowania mają moc 43 kW oraz 50 kW - COMBO i CHADEMO.
Do projektu uchwały dołączono proponowaną lokalizację stacji na terenie Płocka. "Z założenia wybierano lokalizację przy większych generatorach ruchu, tj. punkty handlowe, szkoły, targowiska, zoo, cmentarz, kościół, gdzie ludzie przebywają dłuższy czas i przy okazji załatwiania spraw mają szansę na naładowanie samochodu elektrycznego" - zaznaczono m.in. w dokumentacji.

Zwołana na 9 kwietnia sesja Rady Miasta Płocka, podczas której rozpatrywany ma być projekt uchwały w sprawie przyjęcia planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zaplanowana została w budynku Urzędu Miasta i poprowadzona zostanie w sposób zdalny.

Jak podano w piątkowym komunikacie, w związku z rozporządzeniem rządu z końca marca w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii koronawirusa "w trosce o zdrowie mieszkańców, pracowników i samych radnych, obrady będą niedostępne dla publiczności". "Udziału w sesji nie wezmą również przedstawiciele spółek komunalnych oraz innych jednostek i instytucji" - podkreślił Urząd Miasta. Zapowiedział, że zainteresowane osoby będą mogły śledzić transmisję sesji on-line na bieżąco na internetowej stronie plock.eu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE