ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAE: cięcia OPEC+ w wydobyciu ropy mogą nie wystarczyć w zwalczeniu nadpodaży
04.04.2020r. 10:51

Międzynarodowa Agencja Energii (MAE) obliczyła, że cięcia sięgające nawet 10 mln baryłek dziennie sugerowane jako poziom ograniczenia wydobycia dla nowego porozumienia naftowego OPEC+, mogą nie wystarczyć do zwalczenia nadpodaży ropy wywołanej pandemią koronawirusa - informuje, za agencją "Reuters", "BiznesAlert.pl".

Fatih Birol, szef MAE, ocenił 3 kwietnia, że cięcie na poziomie 10 mln baryłek dziennie może być niewystarczające z uwagi na "bezprecedensowy" spadek zapotrzebowania na ropę spowodowany wygaszeniem działalności gospodarczej przez pandemię koronawirusa.
Zdaniem Birola podaż ropy ma wzrosnąć w drugim kwartale 2020 r. o 15 mln baryłek dziennie nawet po cięciach w wysokości 10 mln baryłek, które równałyby się 10 proc. światowej podaży.
"Oznacza to, że utrzymałaby się duża presja na światowe rynki ropy" - przyznał Birol.
Jego zdaniem do akcji powinny wkroczyć kraje G20, czyli najbogatsze gospodarki świata, które powinny przyczynić się do ustabilizowania sytuacji na rynku ropy. Rozważany jest udział USA w porozumieniu naftowym. Kryzysowe spotkanie grupy OPEC+ z Arabią Saudyjską i Rosją na czele jest zaplanowane na poniedziałek 6 kwietnia - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE