ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzieñ od CIRE
W³a¶cicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Je¶li nie chcesz, aby nasz serwer zapisywa³ na Twoim urz±dzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przegl±darce. Szczegó³y.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spó³ka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zaplanowane na dzisiaj spotkanie grupy OPEC+ zosta³o prze³o¿one
06.04.2020r. 09:16

Spotkanie grupy OPEC+ na temat powrotu do porozumienia naftowego zosta³o prze³o¿one z poniedzia³ku, 6 kwietnia, rodz±c obawy o rosn±c± nadpoda¿ i powoduj±c spadek warto¶ci bary³ki - czytamy w BiznesAlert.pl.

Opó¼nienie spotkania, na którym mia³o doj¶æ do wprowadzenia nowych ciêæ wydobycia w grupie producentów ropy z kartelu OPEC i dwunastu spoza niego, w tym Rosji. Rozwa¿any by³ udzia³ producentów z grupy G20, na czele z USA. Jednak spory miêdzy Arabi± Saudyjsk±, najwiêkszym producentem OPEC, i Rosj±, najwiêkszym spoza kartelu w grupie OPEC+, doprowadzi³y do prze³o¿enia spotkania na czwartek, 9 kwietnia.
Rosyjski prezydent W³adimir Putin oskar¿y³ Rijad o spowodowanie kryzysu cen ropy. Saudyjczycy przypomnieli, ¿e to rosyjski minister energetyki pierwszy og³osi³ pora¿kê porozumienia naftowego i mo¿liwo¶æ wydobycia ropy bez ograniczeñ. Porozumienie ogranicza³o wydobycie o 1,7 mln bary³ek dziennie, a Arabia Saudyjska do³o¿y³a do tego dobrowolne ciêcia o 400 tysiêcy. Prezydent USA Donald Trump zasugerowa³, ¿e nowe ciêcia mog³yby siêgaæ 10 mln bary³ek dziennie. Potwierdzi³ to W³adimir Putin Miêdzynarodowa Agencja Energii ostrzega, ¿e nawet po takich ciêciach pandemia koronawirusa mo¿e doprowadziæ do nadpoda¿y o 15 mln bary³ek dziennie. Wci±¿ nie wiadomo, czy najwiêkszy producent spoza OPEC+, czyli USA, we¼mie udzia³ w spotkaniu 9 kwietnia - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, ¿e publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.

Przes³anie komentarza oznacza akceptacjê Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materia³ów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opó¼nienie w pojawianiu siê wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowañ funkcjonowania portalu. szczegó³y...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE